Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Mumluk Yapımı

Makrome modellerinden çok güzel kendin yap projesiyle devam ediyoruz. Ev dekorasyonumuza renk katacak modellerden. Özellikle cam kavanozları değerlendirme kapsamında makrome mumluk modellerini çok yaptık. Bugün yuvarlak kavanozları değerlendirerek mumluk modelleri yapıyoruz. Beğendiğimiz makrome düğüm tekniklerini kullanıyoruz. Balkonda, terasta, salonda, mutfakta, banyoda… Kısacası evimizin her köşesinde kullanabiliriz. Makromeler son zamanlarda hızla hayatımıza girdi. Ben bundan 20 – 25 sene önce orta okul yıllarında makrome örmeyi öğrenmiştim. El işi ve ev ekonomisi dersi vardı. Çok güzel örgüler, makromeler, dikiş tekniklerini orada öğrenmiştim. Elde dikiş teknikleri, kanaviçe, makrome gibi hobi dünyasına ait çalışmalar yapmıştık. Şimdilerde maalesef öyle dersler yok. Çocuklar el becerilerini geliştiremiyor. Sadece anneler evde öğretirse öğreniyorlar. Bende kızıma hepsini, bildiğim her şeyi öğretmeye çalışıyorum. Ders aralarında da çocuklar için çok iyi oluyor.

Evet makromelerle çok güzel örgüler ördük. Pamuk makrome ipi ile neler yapılır, neler örülür birçok paylaşımımız oldu. Makrome anahtarlıklar, makrome bardak altlıkları, makrome runnerler ördük. Makrome plaj çantası nasıl örülür paylaştık. Yine paylaşımlarımız arasında makrome meyve sepeti nasıl yapılır var. Püsküllü makrome avize yapılışı evinize renk katacak çalışmalar arasında. Bugün yine çok seveceğimiz makrome mumluk yapımını hazırladık. Şimdi anlatıma geçip detayları öğrenelim.

Makrome Mumluk Nasıl Yapılır?

Yuvarlak cam kavanozları kullanarak çeşitli boylarda mumluklar yapıyoruz. İçinde led mumlar, tealıht mumlar kullanabilirsiniz. Kavanozlarınızla boyları uyumlu büyük mumlar kullanabilirsiniz.

Makrome Mumluk Yapımı

Makrome mumluk yapımı oldukça güzel görünüyor. Aynı kavanozlara veya elinizde olan cam kavanozlara aynı şekilde mumluklar yapabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler