Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Saksılık Yapımı

Modern makrome çalışmaları ile güzel bir saksılık yapımı hazırladık. Makrome saksılık yapımı için birçok ipi kullanabilirsiniz. Penye ipler, pamuklu makrome ipleri, kordon ipler, çeşitli makrome iplerini kullanabilirsiniz. Makrome saksılık yapımı için makrome düğüm çeşitlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz. Boyutlarını da yine istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Makrome ipleri ile sadece saksılıklar değil birçok çalışma yapıyoruz. Makrome kavanoz süslemeleri mesela. Makrome runner modelleri yapabilirsiniz. Makrome runner nasıl yapılır önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Makrome kırlent modelleri de yapabilirsiniz. Makrome kırlent yapımını evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Önce makrome saksılık nasıl yapılır resimlerle inceleyeceğiz. Daha sonra birkaç saksılık modeline göz atacağız. Daha sonra makrome saksılık nasıl yapılır güzel bir video izleyeceğiz. Hadi başlayalım.

Makrome Çiçeklik Yapımı

Çeşitli saksılarla, kütüklerle, çeşitli boylarda hazırlayacağınız harika bir saksılık. Ben orta okul yıllarında güzel bir saksılık örmüştüm. Köşelik olarak. Ömürlük oluyor. Hiç bozulmuyor. Hediyelik fikirler olarak da çok güzel modeller. Resimlerde penye iplerle ve makrome düğümleri ile yapılmış bir model var. Siz farklı iplerle de örebilirsiniz.

Makrome Saksılık Yapımı 11

Makrome saksılık yapımında kullanılan ve birçok makrome çalışmalarında kullanılan temel düğüm tekniğinin resimli olarak nasıl yapıldığına bakalım.

Makrome Saksılık Yapımı 15

Şimdi yeni bir tekniğin yapılışına göz atalım.

Makrome Saksılık Yapımı 16

Şimdi askı kısmının yapılışına bakıyoruz. Tam orta kısmına düğüm atıp 2 ye katlıyor ve daha sonra alt kısımları örmeye başlıyoruz.

Makrome Saksılık Yapımı 17

İstediğimiz boyda saksılıklarımızı yapabiliriz. Ağ kısmını da ördükten sonra yine altta düğümle birleştirebilirsiniz. Penye iplerle yapılmış renkli saksılıklar için 4 metre uzunluğunda 8 adet ip kesilmiş.

Makrome Saksılık Yapımı 13

Makrome Saksılık Yapımı 14

Makrome Saksılık Yapımı 12

Farklı düğüm teknikleri ile farklı şekillerde yapılmış modellere bakalım.

Makrome Saksılık Yapımı 9

Makrome Saksılık Yapımı 8

Makrome Saksılık Yapımı 10

Makrome Saksılık Yapımı 7

Makrome Saksılık Yapımı 6

Makrome Saksılık Yapımı 5

Makrome Saksılık Yapımı 4

Makrome Saksılık Yapımı 3

Makrome Saksılık Yapımı 2

Makrome Saksılık Yapımı 1

Makrome Saksılık Yapımı

Birkaç modelin incelemesini yaptık. Şimdi beğeneceğimiz güzel bir modelin daha yapılışını videolu izleyelim.

Kaynak : https://www.joiadecasa.com.br/faca-voce-mesmo-hangers-com-fio-de-malha/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler