Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Kavanoz

Modern makromeleri birçok şekilde kullanıyoruz. Bugün hepimizin rahatlıkla yapacağı bir çalışma hazırladık. Makrome kavanoz. Yapımını resimlerle adım adım hazırladık. Makrome düğüm çeşitlerini kullanarak farklı birçok şekilde sizde kavanoz mumluk modelleri yapabilirsiniz. Makrome ile çeşitli çalışmalar yapmıştık. Makrome toka modelleri ve yapılışı hazırlamıştık mesela. Harika modeller vardı. Çok güzel makrome saç bandı modelleri yapılışını ve örneklerini hazırlamıştık. Basit düğüm teknikleri ile makrome anahtarlık yapılışı hazırlamıştık. Makrome kırlent yapımı da çok tercih edilen çalışmalardan. Şimdide kavanoz makrome çalışması hazırladık. Kavanoz süsleme modelleri olarak yapabilir ve evinizde kullanabilirsiniz. Boş kavanozları değerlendirmek için çok güzel bir proje olacak.

Makrome Kavanoz Nasıl Yapılır?

Pamuklu makrome ipleri ile balkon, teras gibi evimizin her köşesinde kullanabileceğimiz bir dekor ürünü hazırlayacağız. Mumluk olarak kullanabilirsiniz. İçine pilli led ışıklar koyabilirsiniz. Temel düğüm tekniklerinden oluşan bir çalışma. Kavanozun büyüklüğüne göre ip ölçülerini belirleyebilir ve istediğiniz çalışmayı uygulayabilirsiniz.

Makrome kavanoz için pamuklu makrome, istediğimiz boylarda kavanoz ve makas gerekli olacak. Daha sonra ipimizi yapacağımız düğüm çeşidine göre keseceğiz. Kavanozun etrafına halka olarak sardığımız ipe düğüm olarak atacağız.

Makrome Kavanoz 1

Makrome Kavanoz 5

Şimdi 4 ipi alacağız. Ortada 2 ip kalacak. 1 ipi ortadakilerin üzerine koyacağız. Diğerini alttan getirip içinden geçireceğiz. ( Önceki yazılarımızda yapılışlarını ayrıntılı bulabilirsiniz.) Bu işlemi bir sağ ip üstte bir sol ip üstte olacak şekilde tekrar edeceğiz.

Makrome Kavanoz 2

Makrome Kavanoz 6

İstediğiniz sıklıkta düğümleri atarak kavanozu tamamlayabilirsiniz.

Makrome Kavanoz 4

Makrome Kavanoz 7

Makrome Kavanoz 8

Makrome Kavanoz 9

Altta kalan fazla ipleri kesebilir ve püskül görüntüsü verebiliriz. Tarayarak saçak haline getirebiliriz. Harika bir dekor ürünü oldu.

Makrome Kavanoz 9

Makrome Kavanoz 10

Makrome Kavanoz 11

Makrome Kavanoz 12

Makrome Kavanoz 13

Makrome Kavanoz

Kaynak : https://decorhint.com/macrame-mason-jars-diy/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler