Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı

Makrome düğüm çeşitleri ile hazırlanmış makrome toka modelleri ve yapılışı hazırladık. Kendiniz için çocuklarınız için keyifle yapabilirsiniz. Makromelerle birçok çalışma yapıyoruz. Makrome çanta modelleri, makrome bileklikler, makrome çiçeklikler, makrome ipinden lamba yapımı gibi birçok proje. Küpeler yaptık makromelerle. Makrome ananas küpe nasıl yapılır detayları önceki tarifler arasında bulabilirsiniz. Şimdi bildiğimiz tekniklerle veya yeni tekniklerle çok hoş tokalar hazırladık. Makrome saç bandı modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Sizlere videolu anlatımla ve resimli anlatımla güzel bir saç bandı yapılışı hazırladık. Pamuklu makrome ipleri dışında penye ipleri de kullanabilirsiniz. Kalın koton ipleri, ince koton ipleri de kullanabilirsiniz. Dilerseniz ufaktan makrome toka modelleri ve yapılışına geçelim.

Makrome Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Önce sizlere resimlerle güzel bir saç bandı yapılışı göstermek istiyorum. Videodaki model de çok güzel. Dilediğinizi yapabilir kullanabilirsiniz. Özel günlerinizde çok güzel bir saç bandı olarak, gelin çiçeği etrafında süsleme olarak kullanabilirsiniz. Makrome toka modelleri ve yapılışında makrome yaprak yapımını da kullanabilirsiniz. Önce saç bandını resimli olarak görelim.

Saç bandı için 2,5 m uzunluğunda 10 adet ip kesilmiş. Siz ip ölçülerini biraz daha uzun yapabilirsiniz. Yapacağınız modele göre, baş çevresine göre ip uzunluklarını belirleyebilirsiniz.

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 65

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 67

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 77

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 68

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 69

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 70

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 71

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 72

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 75

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 76

Saç bandı penye ip ile örüldü ve çok güzel oldu. Çeşitli iplerle deneyebilirsiniz.

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 66

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 74

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 73

Makrome Toka Modelleri ve Yapılışı 49

Şimdi güzel bir saç bandı modelini videolu anlatımla izleyelim.

Saç bandı yapılışına değindik. Şimdi çok güzel toka modellerine ve saç bandı modellerine değineceğiz.  Makrome toka modelleri ve yapılışını inceleyebilir az önce paylaştığımız modelden yola çıkarak yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Kaynak : https://fraufriemel.de/waermendes-haarband-selber-machen

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler