Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zara Home’dan Esinlenerek Yapılan Makrome Supla

Örgü supla modellerinden ünlü markalardan esinlenerek yapılan örgü supla modellerinden bahsedeceğiz. Makrome supla modellerini daha uzun örerek makrome runner modelleri, makrome paspas modelleri, makrome yatak şalı olarak örebilirsiniz. Daha küçük örerek de saksı altlarında veya makrome bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Zara Homedan esinlenerek yapılan makrome supla modeli çok hoşunuza gidecek ve birçok çalışmada kullanabileceksiniz.

Makrome modellerinden çeşit çeşit örgüler, aksesuarlar örüyoruz. Ev dekorasyonunda kullanıyoruz. Bugün masa düzeninde kullanacağımız amerikan servis modelleri yapılışından bahsedeceğiz. Yuvarlak ve dikdörtgen suplalardan  bahsetmiştik. Mesela makrome dikdörtgen supla yapımı beğeneceğiniz ve yine runner modelleri olarak da kullanacağınız modellerden. Makrome ipinden amerikan servis yapımı yuvarlak supla modellerinden. Daha büyük örülerek yuvarlak paspas olarak da kullanılabilir. Baklava desen makrome runner yapımı ise yine örgü supla olarak da kullanabileceğimiz örneklerden.

Makrome Supla Yapımı

2 düğümle yapılan Zara Homeden esinlenen makrome supla yapılışı hazırladık. Dilediğiniz renklerde pamuklu iplerle suplaları örebilirsiniz. Runner veya paspasa da çevirebilirsiniz. Makrome yaprak deseni gibi duran güzel bir örnek.

Sadece iki düğüm kullanılarak ve makrome örmeye yeni başlayanların da rahatlıkla örebileceği bir örnek.

Zara Home'dan Esinlenerek Yapılan Makrome Supla

Zara Home'dan Esinlenerek Yapılan Makrome Supla 1

Zara Home'dan Esinlenerek Yapılan Makrome Supla 2

Suplanın ölçüleri yaklaşık 35 cm. 5 mm kalınlığında pamuklu makrome ipi kullanılmış. Son olarak videoya geçelim Zara Homedan esinlenerek yapılan makrome suplayı öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CMpVOfZD2zi/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler