Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İpten Dekoratif Tüy Yapımı

Çok güzel çalışmalarda kullanabileceğiniz bir proje hazırladık. Kapı süsleri, takılar, duvar süsleri, tokalar gibi birçok projede kullanabilirsiniz. Birazdan ipten dekoratif tüy yapımını ve tüyden neler yapılabilir göreceğiz. Kendi ellerinizle çok sıra dışı süsler yapabilirsiniz. Takılarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Sevdikleriniz için orjinal bir hediye hazırlayabilirsiniz. Kapı çelengi yapımında kullanabilirsiniz. Çiçekler ile birlikte vazonuzda kullanabilirsiniz. Bu tüyleri yapmak oldukça basit. Çocuklarınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Hobi dünyasına ait birçok projede kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuz için çok şık düş kapanı yapımı yapabilirsiniz. Makrome duvar süsleri modelleri yapabilirsiniz. Daha fazla kendin yap projeleri için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

İpten Tüy Nasıl Yapılır?

Çocuklarınız ile birlikte yapacağınız çok güzel bir proje. Birçok yerde kullanabilirsiniz. Kanvas tablo üzerinde kullanabilirsiniz. Çeşitli taşlarla, boncuklarla zenginleştirebilirsiniz. Hepimizin evinde daha önce ördüğümüz projelerden kalan iplerimiz vardır. Evde kalan ipleri değerlendirmek için yapabiliriz ipten dekoratif tüy yapımını. Hemen malzeme listesi ile başlayalım.

  • Kalın yünlü, akrilik ipler veya hasır ipler
  • Tel
  • Tel kesici
  • Nişasta veya tutkal
  • Makas
  • Sıcak silikon

Hemen yapılışına geçelim. Önce telleri hazırlıyoruz. Telleri istediğimiz uzunlukta kesiyoruz. Her bir teli sıcak silikon da kullanarak etrafını iple saralım. Sıcak silikonu ipi sabitlemek için kullanıyoruz.

İpten Dekoratif Tüy Yapımı 2

İpten Dekoratif Tüy Yapımı 1

Daha sonra 7 – 8 cm uzunluğunda çeşitli renklerde ipler keselim. Bu parça ipleri az önce sardığımız telin etrafına düğümle bağlıyoruz.

İpten Dekoratif Tüy Yapımı 4

İpten Dekoratif Tüy Yapımı 3

İpten Dekoratif Tüy Yapımı 5

Hazırladığımız tüy yaklaşık 20 cm uzunluğunda. Tutkal ile ( veya nişasta 250 ml suya 1 yemek kaşığı nişasta ) ipleri tutkal ile kaplıyoruz. Kolalama işlemleri de yapabilirsiniz. Tüyümüze şekil verip kurumasını bekliyoruz. Daha sonra istediğimiz projede kullanıyoruz.

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/dekorativnyie-perya-iz-nitok-master-klass

https://sozdavaisam.ru/delaem-dekorativnye-perya-iz-nitok-i-kleya

Benzer İçerikler
2 thoughts on “İpten Dekoratif Tüy Yapımı”
  1. Loli dedi ki:

    La tela para hacer la pluma decorativa y poder deshilar de que es???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler