Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Düş Kapanı Yapımı

Bir kasnak ve eski bir dantel ile düş kapanı yapımı yapıyoruz. Çok güzel çalışmalar. El yapımı duvar süsleri yapılışını seviyorsanız bu dıy projesini deneyebilirsiniz. Eski dantelleri değerlendirmek için harika bir proje. Daha önce de farklı projeler hazırlamıştık. Eski dantelden dekoratif kase yapılışı yapmıştık. Beyaz danteli yeşil renge boyayıp şık bir kase yapmıştık. Dantelden yapılmış dekorasyon fikirlerini evinizin uygun olan istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Duvar süslerinde dantelleri, makrome iplerini, örgü yün- pamuklu ipleri kullanabilirsiniz. Kordon örgü modeli ile tasarımlar yapabilirsiniz. Elekten duvar süsleri yapabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız düş kapanı yapımı gibi çeşitli boylarda, modellerde kasnakları kullanabilirsiniz.

Düş Kapanı Nasıl Yapılır?

Düş kapını yapımı kolay bir proje. Tüm malzemeleri hazırladığınızda 2 saatte böyle bir projeyi tamamlayabilirsiniz. Düş kapanı nedir diye soracak olursanız benimde yeni öğrendiğim terimlerden. Rüya avcısı, rüya kapanı olarak da geçiyor ismi. Kızılderililerin kabuslardan korunmak için kötülükleri yakalayıp sonra yok eden, kabus görmeyi engelleyen bir çeşit eşya. Gerçekten işe yararmı bilmiyorum. Ben daha çok dekor olarak güzel duruyor. Dekorasyon olarak daha çok seviyorum. Paylaşma amacımda dekor amaçlı. Kabusları engellediğini düşünüp inananlar tabiki istedikleri gibi yapıp kullanabilirler.

Malzeme olarak aşağıda resimde gördüğünüz malzemeleri kullandık. Siz yapacağınız modele göre malzemeleri değiştirebilir, istediklerinizi listeye ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz.

Düş Kapanı Yapımı 7

Kasnak olarak dantelimizden biraz daha büyük çapta olanları tercih ediyoruz. Daha sonra danteli uygun yerlerden kasnağa iple bağlıyoruz.

Düş Kapanı Yapımı 2

Şimdi kasnağın alt tarafına gelecek yere ponponlar, danteller, kurdeleler ile fotoğraftaki gibi düğüm atarak süsler yapıyoruz.

Düş Kapanı Yapımı 3

Düş Kapanı Yapımı 4

Tüm saçakları yaptıktan sonra tüy ve boncukları bağlıyoruz.

Düş Kapanı Yapımı 5

İsterseniz dantelin üzerinde de süslemeler yapabilirsiniz. Ve kasnağın etrafını iple sarıyoruz.

Düş Kapanı Yapımı 6

Ve düş kapanı hazır. Sizde eski dantellerinizi değerlendirmek için böyle güzel bir çalışmayı yapabilirsiniz.

Düş Kapanı Yapımı 1

Düş Kapanı Yapımı

Kaynak: https://www.perlesandco.com/Dreamcatcher_attrape_reve_DIY_facile_napperon_au_crochet_dentelle_et_franges_jersey-s-2727-24.html

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Düş Kapanı Yapımı”
  1. Mirian dedi ki:

    bellisimooooo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler