Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Beton Kapı Stoperi Yapımı

Harika bir kendin yap projesi daha. Betondan, çimentodan çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu tarz beton kapı stoperi nette gezinirken gördüğümde fiyatları 55 – 60 TL civarında. Çimentonun fiyatları ne kadar bilmiyordum. Nette araştırdığımda 1 kg çimentonun fiyatları 2,5 – 3 tl civarında. Yapı marketlerden temin ederek elinizde bulunan plastik kapları kullanarak betondan kapı stoperi yapımını deneyebilirsiniz. İp olarak urgan, halat, kalın pamuklu makrome ipleri, kordon ipleri kullanabilirsiniz. Beton stoperin üzerini süsleyebilirsiniz. Çam kozalakları ile deniz kabukları ile süslemeler yapabilirsiniz. Akrilik boyalar ile boyamalar yapabilirsiniz. Stencil uygulaması yapabilirsiniz. Beton kapı stoperi yapımını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Eğer beton, çimento artarsa betondan sabunluk nasıl yapılır inceleyebilir ve kalan çimentoları o şekilde değerlendirebilirsiniz. Betondan saksı kalıbı nasıl yapılır hazırlamıştık. Yine çimentodan saksılar da yapabilirsiniz. Kapı stoperi nasıl yapılır aşamalarını resimli olarak inceleyelim.

Betondan Kapı Stoperi Nasıl Yapılır?

Kolay bir çalışma. Kendin yap dıy projelerini seviyorsanız, ev dekorasyonunuz için kendiniz birşeyler yapmak istiyorsanız sizler için güzel bir çalışma hazırladık. Betondan kapı stoperi yapımı aşamalarına ve malzeme listesine geçelim.

  • Çimento
  • Su
  • Karıştırma kabı
  • Plastik kap
  • Urgan ( 60 cm )
  • Sprey boya veya akrilik boyalar

Betondan kapı stoperi yapmaya betonu hazırlamak ile başlıyoruz.

Beton Kapı Stoperi Yapımı 7

Daha sonra urganımıza resimdeki gibi düğüm atıyoruz.

Beton Kapı Stoperi Yapımı 2

Beton Kapı Stoperi Yapımı 3

Beton Kapı Stoperi Yapımı 4

Beton Kapı Stoperi Yapımı 5

Plastik kabın içine biraz çimento döküyoruz. Daha sonra halatı ortalı olacak şekilde dikkatlice yerleştiriyoruz. Üzerini yine çimento ile kaplıyoruz. Betonun iyice donmasını bekleyelim. Daha sonra plastik kaptan çıkartalım. İster boya ile ister çeşitli aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Beton Kapı Stoperi Yapımı 6

Betondan kapı stoperi yapımını tamamladık. Harika oldu.

Beton Kapı Stoperi Yapımı

Beton Kapı Stoperi Yapımı 1

Kaynak : https://indieerny.wordpress.com/2015/07/08/cale-porte_ciment_diy/amp/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler