Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gelin Tefi Yapımı

Kına gecelerinin vazgeçilmez aksesuarları arasına girdi. Evde tef nasıl yapılır birazdan sizlere videolu bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Yine kardeşimin düğünü için hazırladığım aksesuarlardan. Gelinimize yapmıştım. Gelin tefi yapımı için birçok malzeme, model var. Biz bu güzel modeli nette görmüş ve çok beğenmiştik. Kendimiz yapmak istedik. Ve yaparken de video çekmeye çalıştık. Umarım beğenirsiniz. Sizde bu model örneğinden yola çıkarak birçok farklı modeller hazırlayabilirsiniz. Üzerine hat şeklinde isimler yazabilirsiniz. Kaftanlı bir gelin boyayabilirsiniz. Boş bırakabilirsiniz. Kenarındaki tüyler yerine farklı şekillerde çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Altta kullandığımız kurdeleleri çoğaltabilirsiniz. İstediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz. Bu tefi kendim hazırlamıştım. Tıpkı damat yaka çiçeği, yapay gelin çiçeği yapımı, aynalı nişan tepsisi yapımı gibi. Hepsini hazırlarkende çok keyif aldım. Çok özel biri için hazırladığımdan dolayı.

Resimli Tef Yapımı

Düğünlerin, düğün hazırlıkların en güzel, en özel anlarından biride kına geceleridir. Kına geceleri için çeşitli aksesuarları kendiniz yapabilirsiniz. Beğendiğiniz pahalı bir ürünü daha ucuza mal ederek ve kendinize özel tasarlayarak yapabilirsiniz. Tef nasıl yapılır malzemeleri için biraz araştırma yapabilirsiniz. Fiyatlar değişken olabiliyor. Ben Ankara Ulustan almaştım tefi, kenarındaki tüyleri. Kurdeleleri de herhangi bir tuhafiyeden almıştım. Tef olarak 30 cm çap kullandım. Etiket olarak hazır yapışkanlı bir etiket kullandım. Resmim çok iyi olmadığı için. Resmi iyi olanlar elinde de yazabilirler isimleri. Süsleme için birçok malzeme kullanabilirsiniz. Biz otriş kullandık.

Gelin Tefi Yapımı

Çok güzel bir gelin tefi yapımı modeli oldu. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen alttaki videoyu izlemeye başlayabilirsiniz. Mutlu, bol hobili günler dileriz.

Gelin Tefi Yapımı 1

Gelin Tefi Yapımı 2

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler