Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İşlemeli Gözlük Yapılışı

Kanaviçe etamin örneklerinden çok güzel bir çalışma hazırladık. Güneş gözlüklerimize işleme  yapıyoruz. Kanaviçe telefon kılıfı yapımı yapmıştık daha önce. Şimdi de gözlüklerimize işleme yapıyoruz. Çok güzel bir çalışma. Sizde gözlüklerinize bu çalışmayı yapabilirsiniz. Tabi delikleri açarken çok dikkatli olmak lazım. Camlarını kırabiliriz gözlüğün. Kanaviçeler hayatımızda tekrar yerini aldı. Ve biraz daha modern bir şekilde kullanıyoruz. Kolyelerde, havlularda, masa örtülerinde, telefon kılıflarında, halılarda ve hatta gözlüklerde. Kanaviçe halı örnekleri ve yapılışı yapılışı için delikli keçeler, plastik kanvaslar kullanıyoruz. Kanaviçe etamin şablonlarından uygun olanları gözlüklerinize yapabilirsiniz. Çarpı çarpı olarak ilerlettiğimiz bir örnek. Çarpı işinden yaptığımız işlemeli gözlük yapılışına geçelim.

Kanaviçe İşlemeli Gözlük Nasıl Yapılır?

İşlemeli gözlük yapılışını inceliyoruz bugün. Sizde güneş gözlüklerinize kanaviçe örnekleri işleyebilirsiniz. Minik çiçekler, sevdiğiniz figürlerin gözlüğünüzde de olmasını isteyebilirsiniz. Gözlüğünüze delikleri açarken dikkatli olmanız gerekiyor. Gözlüğün camını kırmamak için.

  • Güneş gözlüğü
  • Nakış iplikleri
  • El matkabı
  • İnce iğne
  • Makas
  • Keçeli kalem
  • Aseton

İşlemeli Gözlük Yapılışı

Malzemelerimiz bu şekilde. Önce nasıl bir desen işleyeceğiz ona karar verelim. Daha sonra her bir çarpı için 4 delik açmamız gerekiyor. Desen için bunu hesaplayarak delikleri açabiliriz.

İşlemeli Gözlük Yapılışı 1

Delikleri açtıktan sonra aseton ile silelim gözlüğümüzü. Hataları kapatacaktır.

İşlemeli Gözlük Yapılışı 2

Artık deseni işlemeye başlayabiliriz.

İşlemeli Gözlük Yapılışı 3

İşlemeli Gözlük Yapılışı 4

İşlemeli Gözlük Yapılışı 5

İşlemeli Gözlük Yapılışı 7

Gözlüğümüz harika oldu. Şimdi aynı teknikle yapılmış diğer modellerimizi görelim. ( Gözlüğe delikleri açarken de işlemeyi yaparken de çok dikkatli olmalıyız. Gözlüğümüz kırılabilir)

İşlemeli Gözlük Yapılışı 6

İşlemeli Gözlük Yapılışı 8

İşlemeli Gözlük Yapılışı 9

İşlemeli Gözlük Yapılışı 10

İşlemeli Gözlük Yapılışı 11

Kaynak : https://honestlywtf.com/diy/diy-embroidered-sunglasses/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler