Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelden Bileklik Yapımı

Hazır olarak aldığınız bir dantelden ufak değişiklikler yaparak kendinize bileklikler yapabilirsiniz. Üstelik hazır dantel olduğunu kimse anlamaz. Tellerle ördüğünüzü, yaptığınızı sanır. Kumaşlar üzerine kullandığımız su taşı olarak bildiğimiz dantelleri boncuklarla süsleyerek bileklik yapıyoruz. Biraz daha uzun yaparak kolye modelleri, saç bandı modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Takı modellerinde örgüleri de kullanabilirsiniz. Mesela videolu kordon örgü modelinden neler yapılır daha önce sizlerle paylaşmıştık. Çok şık takılar yapabilirsiniz kendinize. Eski kotları değerlendirme olarak dıy eski kottan bileklik yapımı modelleri yapabilirsiniz. Üzerine küçük bir taş, boncuk ekleyerek şık bileklikler yapabilirsiniz kendinize. Firkete işi bileklik yapımı da yine güzel modellerden. Aynı şekilde kolyesini de yapabilirsiniz. Bu şekilde geri dönüşüm olarak daha birçok eşyanızı kullanabilirsiniz.

Dantelden Bileklik Nasıl Yapılır?

Hazır bir dantel, farklı renklerde, farklı boyutlarda incilerle şık bir takı yapıyoruz. Üstelik yapılışı da çok kolay. 1 saatte tamamlayabileceğiniz bir proje. Dantelden bileklik yapımı için hazır dantel şerit, boncuk, doğal inciler, makas, bileklik için klips.

Dantelden Bileklik Yapımı 1

Malzemelerimiz hazır. Şimdi danteli kendi bileğimize göre ölçüyor ve kesiyoruz. Kolye yapmak isterseniz yine boynunuz ölçüsünde kesiyoruz danteli. Şimdi dantelin modeline göre istediğimiz yere incileri dikelim.

Dantelden Bileklik Yapımı

Dantelden Bileklik Yapımı 2

Dantelin uygun olan bölümlerine istediğiniz renklerde inciler, boncuklar dikerek bilekliği hazırlayabilirsiniz.

Dantelden Bileklik Yapımı 6

Şimdi bilekliğin uç kısımlarına bileklik aparatını takalım. İsmi ne olarak geçiyor bilmiyorum. Bilenler yorum kısmına adını yazabilirler.

Dantelden Bileklik Yapımı 4

Dantelden Bileklik Yapımı 3

Dantelden Bileklik Yapımı 5

Bilekliğimiz kullanıma hazır. Gümüş gibi duruyor. Bence çok güzel oldu. Sizce nasıl?

Dantelden Bileklik Yapımı 9

Dantelden Bileklik Yapımı 7

Dantelden Bileklik Yapımı 8

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1481217-kak-prosto-sdelat-braslet-snezhnaya-koroleva-s-pomoschyu-lenty-i-busin

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler