Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kordon Örgü Modelinden Neler Yapılır?

Hepimizin elinde kordon örgü aparatı yok, olmayabilir.  Belki çevremizde bulamadık. Ama ne yapıyoruz bulamadık diye üzülmüyoruz. Ve kordon örgü modelini şişe uyarlayıp şişle kordon yapımı yapıyoruz. Ve çok güzel modeller ortaya çıkartıyoruz. Daha önce sizlere evde dondurma çubuklarından kasnak yapımını göstermiştik. Bu güzel modelleri o şekilde kasnak kullanarak da yapabilirsiniz.  Yapmayanlar için, şişle yapmak isteyenler için güzel bir teknik paylaşımında bulunacağız. Kordon örgü modelini ben ilk kez Derya Baykal örgü modellerinde Nimet Hanım yapmıştı. Onda görmüştüm. Allah rahmet eylesin çok güzel örgü modelleri paylaşmıştı bizlerle. Kordon örgü modeli yapımı sadece bunlardan bir tanesi. Şimdi bu güzel modelle yapılan örnekleri görelim.

Kordon Örgü Modeli Örnekleri

Kasnağı olanlar birazdan göreceği modelleri kasnakla yapabilirler. Kasnağı olmayanlar ise şiş ile örüp yapabilirler. İlmek sayılarını yapmak istediğiniz modele göre ayarlayabilirsiniz. Yalnız ilmek sayısını çok fazla attığınızda arka kısmı çok düzgün durmuyor. Galeride kordon örgü ile yapılmış , boyunluk modelleri , kolye modelleri, atkı modelleri, saç bandı modelleri, takı modelleri, paspas modelleri ve birçok örgüden yapılmış ürünler göreceksiniz. Kendiniz için, kızlarınız için , dileyen satış yapmak için yapabilir.

Sizlerde yaptığınız ürünlerin yapılışını, örneklerini bizimle paylaşabilirsiniz. Hazır mısınız bu güzel modelleri görmeye.

 

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Videolu, Kordon Örgü Modelinden Neler Yapılır?”
  1. Raziehkani@gmail dedi ki:

    😘😘😘😘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler