Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pullu File Yapımı

Örgü çanta modellerinden bugün herkesin çok beğeneceği bir çanta tarifi hazırladık. Pullu örgü çanta tarifi. Çok beğeneceğiniz örmesi kolay bir model. Çanta modellerinde boncuklar, pullar kullanabilirsiniz. Daha önce boncuklu birçok çanta ördük. Şimdi o modellerimiz arasına pullu harika bir örnek ekliyoruz. Örgü çanta örneklerini istediğiniz gibi şekillendirebilir, süsleyebilirsiniz. Tığ işi örgü çanta modellerini düz bir şekilde örüp az sonra paylaşacağımız modeller gibi pullar ekleyebilirsiniz. Deniz kabukları, püsküller, ponpon şeritler ekleyerek çantalarınızı örebilirsiniz. Pullu file yapımı tarifi oldukça kolay. Zincir ve sık iğne ile yapıyoruz. Zorlanmadan örebileceğiniz bir çanta. Pulları ipe dizebilir veya sonrasında örerken ekleyebilirsiniz. Bu tarz çanta modellerinin fiyatlarına biraz baktım. Modeline göre değişkenlik göstermekte. Bu tarz bir çanta 200 lira üzerinde. Pullu file çanta yapımını sizde evde daha ucuza mal ederek örebilirsiniz. Dilerseniz hemen yapılışına geçelim.

Pullu Örgü Çanta Tarifi

Pullu örgü çanta tarifi çok beğeneceğiniz ve özel günlerde, günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz bir çanta. Pullu file yapımı için istediğiniz renk pulları, istediğiniz ren ipleri kullanabilirsiniz. Birbirine zıt renklerde pul ve ipleri kullanabilirsiniz. Veya uyumlu renklerde pul ve fileleri kullanabilirsiniz. Çantanın boyutlarını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bizim ördüğümüz çantanın boyutları aşağıdaki gibidir.

Pullu File Yapımı

Şimdi çantamızın şemalarını inceleyelim. 56 zincir çekiyoruz ve zincirin etrafına sık iğne dönüyoruz. Taban şeması aşağıdaki gibi.

Pullu Örgü Çanta Tarifi 6

Çantanın üst kısmı ise 5 zincir ve sık iğne ile yapılıyor. Bu kısımlara pulları eklemeyi unutmuyoruz.

Pullu Örgü Çanta Tarifi 14

Çantamız istediğimiz boyutlara gelene kadar örmeye devam ediyoruz. Daha sonra aşağıdaki şemayı ağız kısmı için uyguluyoruz.

Pullu Örgü Çanta Tarifi 5

Tüm şemaları tamamladık. Şimdi çantanın son halini görme zamanı.

Pullu Örgü Çanta Tarifi 16

Pullu Örgü Çanta Tarifi 8

Pullu Örgü Çanta Tarifi 15

Pullu Örgü Çanta Tarifi 3

Pullu Örgü Çanta Tarifi 4

Pullu Örgü Çanta Tarifi 2

Pullu Örgü Çanta Tarifi 1

Pullu Örgü Çanta Tarifi

Pullu Örgü Çanta Tarifi 7

Pullu Örgü Çanta Tarifi 12

Pullu Örgü Çanta Tarifi 11

Pullu Örgü Çanta Tarifi 9

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8636/zhifa

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Pullu File Yapımı”
  1. Cristina Rodríguez dedi ki:

    Me encantó bien explicada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler