Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerine devam ediyoruz. Sırada şişle ördüğümüz kolay çanta modellerinden bir tarif var. Şişle ördüğümüz çantada sevdiğimiz şiş örgü örneklerini kullanabiliriz. Saç örgüleri, burgular, popcornlu modeller, ajurlu örgü modelleri gibi. Yapraklı örgü modellerini çantalarımızda kullanabiliriz. Daha önce videolu şiş örgü çanta modeli yapılışı paylaşmıştık. Şiş örgüde değişik modellerden. İlk paylaştığımız anlardan itibaren çok sevildi. Aynı örneği farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela örgü hırka modellerinde çok güzel duracak örneklerden. Örgü boyunluk modellerinde de çok güzel duracaktır. Dokuma tığ çanta yapılışı yine şişle ördüğümüz örgülerden. Sanki kordon örgü modelleriyle örülmüş şeritler halinde duruyor. Şiş ile örgü çanta yapımı için hemen detaylara geçelim.

Şişle Çanta Nasıl Örülür?

Çantamızın önce taban kısmını örüyoruz. Daha sonra 4 tarafına şişle ilmek toplayarak diğer parçaları örüyoruz. Örnek olarak haraşo örgü modelini ve burgu modelini kullanıyoruz. Bu modellerin nasıl yapıldığından farklı örülerde birçok kez bahsetmiştik. Şişle örgü çanta yapılışında örneklerin tarifinden bahsetmeyeceğiz. Taban parça ve diğer parçaları hazırlamaktan bahsedeceğiz. Beğendiğiniz birçok şiş örgü örneğiyle çantalar örebilirsiniz.

Çantanın için 6 mm şişlerle öreceğimiz ipler seçiyoruz. Alt taban için 40 ilmek atarak başlıyoruz. 6 x 15 cm bir parça örüyoruz. Kenar için 24 ilmek toplayıp 13 cm örüyoruz. 13 cmden sonra her 2 turda bir kenar kısımlardan 1 er ilmek kesiyoruz. 5 cm bu şekilde örüp bitiriyoruz. Çantanın arka kısmı için 40 ilmek topluyoruz. 23 cm örüyoruz. Çantanın ön kısmı için yine 40 ilmek topluyoruz. 23 cm örüyoruz. Saç örgü veya farklı şiş örgü örneklerini kullanıyoruz. Çanta askıları için 8 ilmek ile başlıyoruz. 40 cm kordon örgü modeli örüyoruz.

Şişle Örgü Çanta Yapılışı

Parçalarımızı tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi yan parçalardan çantayı dikiyoruz.

Şişle Örgü Çanta Yapılışı 1

Şişle Örgü Çanta Yapılışı 2

Şişle Örgü Çanta Yapılışı 3

Şişle Örgü Çanta Yapılışı 5

Şişle Örgü Çanta Yapılışı 6

Şişle Örgü Çanta Yapılışı 7

Kaynak : https://www.tricotandoideias.com/2017/11/bolsa-barroca-em-trico.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler