Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dokuma Tığ Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerinden dokuma şeklinde duran çanta yapılışı hazırladık. Dokuma tığ çanta yapılışı. Kullanmayı çok sevdiğimiz çantalardan biri olacak. El yapımı çanta örmek isteyenler görülmemiş modeller olsun diyenler hemen buraya. Şahane bir model anlatımı hazırladık. Kordon iplerle ördüğümüz çantayı farklı örgülerde de kullanmıştık. Şal örmüştük. Boyunluk örmüştük. Tabure kılıfı örmüştük. Hepsine önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Beğeneceğiniz örmek isteyeceğiniz çantalar arasında kağıt iple, hasır iple yapılmış modeller de var. Mesela bu sezonun modası olan çantalara hasır çanta modelleri ve yapılışlarından ulaşabilirsiniz. Kağıt ip çanta yapılışı yine favori modellerinizden olacak. Rafya iple, kağıt iple dilediğiniz renklerde örebilirsiniz. Örgü sırt çanta modelleri yapılışı da sevdiğimiz motiflerle ördüğümüz örneklerden. Tığ işi örgüler, motifli modeller, şiş örgüler ve daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğimiz dokuma tığ çanta yapılışına geçelim.

Dokuma Çanta Nasıl Örülür?

Çok güzel bir teknikle çanta örüyoruz. Duruşu çok hoş. Bu teknikle paspas modelleri de örebiliriz. Banyolarda, kapı önü paspası olarak çok şık durur. Çantaya 26 zincir çekerek başlıyoruz. Makrome ipleri, penye ipler, kordon ipler kullanabiliriz. Kalın ipler kullanıyoruz çantada. 26 zincirin üzerine 25 ilmek kaydırma yapıyoruz. 2. turumuzda. 1 zincir çekiyor dönüyoruz. Ve yine bu turu ilmek kaydırmayla tamamlıyoruz. 4 tur ilmek kaydırma ile örmüş olacağız.

Dokuma Tığ Çanta Yapılışı 1

Artık çantanın diğer kısımlarını örmeye başlıyoruz.

 

Kolay ve gösterişli bir çanta. Dokuma tığ çanta yapılışı bittiğinde aşağıdaki gibi duracak. Görünce hemen örmek isteyeceksiniz.

Dokuma Tığ Çanta Yapılışı

Dokuma Tığ Çanta Yapılışı 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler