Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı

Yine harika bir örgü çanta modeli daha. Daha öncede sizlere farklı örgü çanta modelleri yayınlamıştık. Hepsi birbirinden güzeldi. Yine onlar kadar güzel yuvarlak örgü çanta modeli yapılışından bahsedeceğiz. İstediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Mesela içine örgülerinizi koyabilirsiniz. Dilediğiniz renklerde örebilirsiniz. Çanta yapmak isteyenler için güzel bir fikir. Yine farklı çanta modeli arayanlar plastik kanvas çanta yapımını deneyebilirler.

Popcorn Örgü Çanta Nasıl Yapılır ?

Aslında desenin tarifi yoktu. Ama sizlere elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Modelde kullanılan çiçeği 6 yapraklı , 8 yapraklı olarak yapabilirsiniz. Daha önce sizlere üç katlı örgü çiçek yapılışı olarak çiçeğin nasıl yapıldığını anlattık. Yaprak kısımlarını da örgü çiçek toka yapılışında anlattık. Çiçeği oradan bakarak yapabilirsiniz. Çiçek yaprak katlarını istediğiniz kadar artırabilirsiniz. Teknik olarak aynı modeli kullanıp desen olarak değişiklikler yapabilirsiniz. Farklı çiçek desenleri kullanabilirsiniz.

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 3

Çiçeğin etrafına resimdeki gibi devam ederek çantanın yan kısımlarını yapalım.

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 5

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 2

Çantanın büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yan kısımlarını iki adet örelim. Çantanın yan kısımları için çantanın uzunluğu kadar zincir çekelim. Etrafına sık iğne yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip dönelim. Yanından devam ederek 4 trabzan yapalım. Tığ ilmek içinden çıkartıp baştaki trabzanın içinden tığı geçirelim. Ve sondaki ilmeğe tığı takip baştaki trabzan içinden geçirerek popcorn örgü modeli yapalım. Popcorn örgü modelinin birkaç farklı yolu var . Beğendiğiniz , size kolay gelen yöntemi uygulayabilirsiniz. 1 sıra popcorn ördükten sonra 1 sıra sık iğne yapın. Popcornlar birbirinin arasına gelecek.

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 6

Çanta istediğiniz boyutlara ulaştıktan sonra yan kısımlar ile dikerek birleştirelim. Ağız kısmına birkaç sıra sık iğne örelim. Daha sonra ister fermuar dikin isterseniz resimdeki gibi düğmeler yapabilirsiniz.

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 8

Çantanın sap kısmı için istediğiniz uzunlukta zincir çekip çantanın içinde bulunan renklerden sık iğne yapalım. Ve Çanta üzerine dikelim.

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 7

Ve örgü çantamız biter. Harika oldu.

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 10

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 9

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 11

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 12

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 13

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı 14

Kaynak : http://www.bizzyhands.nl/2014/08/a-bag-story_18.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler