Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Toka Yapılışı

Çok güzel bir çiçekten toka yapılışını anlatmak istiyorum sizlere. Bu örgü çiçek yapılışını sadece toka olarak düşünmeyin. Uç yapraklarından birleştirip tığ işi örgü kırlent yapabilirsiniz. Örgü bere modellerinde aplike olarak yapabilirsiniz. Örgü atkıların ucuna yaparak çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sizlere beğendiğimiz tüm modelleri anlatmaya çalışıyoruz. Bu örnekte onlardan biri. Tığ işi örgü lotus çiçek yapılışını da her türlü süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Tabi bu çiçeklerin yanına birde örgü kelebek yapılışı gerekli.

Örgü Gül Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • İplik
  • Makas
  • Tığ
  • Boncuk
  • Toka
  • İğne

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 32

7 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekerek başlayalım ve yanına 15 trabzan yapalım. Bu turda 3 zincir çekelim. 2 trabzan atlayıp sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim. Daha sonra bu yuvaların içine sırası ile sık iğne, 3 trabzan sık iğne şeklinde dolduralım. 8 yaprağımız olacak. Yaprakların arkasından 4 zincir sık iğne şeklinde 8 yuva oluşturalım. İpi sabitleyip keselim.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 45

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 30

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 39

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 31

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 36

Diğer renkle yuvaların içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 4 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne şeklinde dolduralım. Aynı renkle yaprakların arkasından 5 zincir çekip sık iğne ile batalım. 8 yaprak yuva olacak. İpi sabitleyip keselim.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 40

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 34

Yeşil renk ile yuvaların içine 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 6 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım. Tüm yaprakları bu şekilde yaptıktan sonra arkalarından 7 zincir çekip yuva oluşturalım. 8 yuva olacak.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 35

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 42

Koyu yeşil iple 1 sık iğne , 1 tekli trabzan, 2 ikili trabzan, 5 üçlü trabzan (tığa iki kez ip doluyoruz ), 3 zincir çekiyoruz. Son trabzanın tepesine batıyoruz. Daha sonra aynı yere devam ediyoruz. 5 üçlü trabzan, 2 ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne olacak şekilde yaprakları dolduruyoruz.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 46

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 37

Saç bandının arkasını resimdeki gibi 2 zincir çekip halka oluşturuyoruz. Üzerine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batıyoruz. 2 ör bir arttır, 3 ör bir arttır şeklinde turlara devam ediyoruz. Tokayı içine geçirip 2 zincir çekip 2 sık iğne atlayıp örmeye devam ediyoruz.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 29

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 43

Çiçeğin orta kısmına ip sarıyoruz. Üzerine boncuk dikiyoruz. Ve çiçeği tokanın üzerine dikiyoruz.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 38

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 44

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 33

Ve çok şık kendi emeğimiz olan tokamız hazır.

Örgü Çiçek Toka Yapılışı 41

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler