Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kabartmalı Kare Motif Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden birçok yerde kullanacağımız kabartmalı kare motif yapımı hazırladık. Baştan sona anlatımı Türkçe videolu. Dantel runner modellerinde, bebek battaniyesinde, örgü paspas modellerinde, örgü şal modellerinde, dantel yatak örtüsü modellerinde kullanabilirsiniz. İplik olarak da ince ipler, kalın ipler kullanabilirsiniz. Model zor gibi görünüyor ama adımları takip ettiğinizde rahatlıkla öreceğiniz örneklerden. Trabzanlara önden batma şeklinde yapılıyor. Kare motifleri birbirine eklemesi de kolay olduğu için birçok modelde kullanabilirsiniz. Örgü yelek modelleri, yazlık örgü modellerinde büstiyerler, hırkalar örebilirsiniz. Örgü süveter modelleri örebilirsiniz. Motifleri birbirine dikerek veya son turda sık iğne ile birleştirebilirsiniz.

Çiçekli kare motif yapılışı yonca desenini andırıyor biraz. Sanki 4 yapraklı yonca gibi. O yüzden yeşil beyaz renkler kullanarak da bebek battaniyesi örebilirsiniz. Mesela su taşı kısmını 2. bir renk kullanarak beyaz yapabilirsiniz. Kare motif yapımı etol şallarda kenarında püskül süslemesi kullanılarak örülebilir. Tığ işi kare motif yapımı anlatımlı videoya geçiyoruz.

Tığ İşi Kare Motif Nasıl Örülür?

Videoda ince alize iplerle örülmüş. Ama orta kalınlıkta iplerle, pamuklu iplerle de çok güzel durur. Kabartmalı kare motif yapımı trabzanlarla yapılan bir motif. Trabzanları önden batma tekniği ile yapıyoruz. İki farklı renkle örülmüş örneğini birazdan göreceğiz. Tabi unutmadan söylemek isterim. Videoda ince ip kullanılıyor. Kalın bir ip kullandığımızda, tığ ölçüsü de değiştiğinde motifin boyutları da değişecektir. Büyüyecektir.

Kabartmalı Kare Motif Yapımı

Son olarak videoya geçip kabartmalı kare motif yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler