Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı

Yaz kış kullanacağımız çok güzel bir kazağın yapılışını hazırladık. 2 farklı kare motifin birleşiminden oluşan harika tığ işi kazak modellerinden bir tarif. Kaynak kısmından detaylı yapılışına ulaşabilirsiniz. Her beden için ölçü verilmiş. Burada görsellere ve videolu yapılışına yer vereceğiz. Motifler kolay motifler. 1 tanesi bildiğimiz daha önce bebek battaniyesinde de kullandığımız bir motif. Diğeri ise popcornlarla süslenmiş yeni bir motif. Yine bu 2. motifi tığ işi battaniyelerde, örgü hırka modellerinde de kullanabiliriz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz örgü modellerinden, kazaklardan bahsedeceğiz. Kendinize şık bir kazak örmek istiyorsanız örgü kazak yapılışını inceleyip örebilirsiniz. Modası hiç geçmeyecek modellerden. Flowers örgü bluz yapılışı ise bu yazın trend el örgü modellerinden. Şişle kolay kazaklar örmek isterseniz delikli örgü kazak modeline göz atabilirsiniz. Şimdi kare motifli örgü kazak yapılışını öğrenelim.

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 5

Kare Motiften Kazak Nasıl Örülür?

Örgü modellerinden yine muhteşem bir kazak daha. Yaz kış kullanabiliriz. Pamuklu iplerle örüp ajurlu örgü kazak modellerini tamamlayabiliriz. XXS bedenden 5XL bedene kadar örebiliriz. Motifleri örüp birleştirdikten sonra yaka kısmını, kol ucunu ve etek ucunu yapıyoruz. Tığ işi lastik veya sık iğneler kullanabilirsiniz. Dilerseniz şişe ilmek toplayıp şiş örgü örnekleriyle de lastikler yapabilirsiniz. İlk olarak kazağımızın motif şemalarına, ekleme şemalarına göz atalım.

Şimdi kazağın küçük dokunuşlarına ve bitmiş haline bakalım.

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 1

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 2

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 6

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 7

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 8

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 9

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 3

Kare Motifli Örgü Kazak Yapılışı 4

Son olarak videoya geçelim. Baştan sona motiflerin yapılışını öğrenelim. Kaynak kısmından da tüm bedenlerin ölçüsüne, detaylı yapılışına ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.lakesideloops.com/isla/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler