Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaprak Yağmuru Kazak Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden muhteşem bir kazağın yapılışını hazırladık. Yaprak yağmuru kazak yapılışı. Zincir sayısı ayarlanarak, ölçüler ayarlanarak büyük küçül herkes için örmek isteyeceğiniz modellerden. Kollarında ve yan kısımlarında yaprak uygulaması yapılarak örülmüş muhteşem bir model. Gömlek üzerinde, tişört üzerinde kullanabilirsiniz. Yeni kazağın yapılışına geçmeden önce yine daha önce tığla ördüğümüz kazaklardan bahsedelim.

Bu paragrafta tığla ördüğümüz el örgü kazak modellerinden bahsedeceğiz. Yarım iplerle, batik iplerle veya tek renk olarak öreceğiniz kolay kazak tarifi var. Yapılışına tığ işi kazak yapımından ulaşabilirsiniz. Yine rengarenk ördüğümüz deniz kabuğu örneğinden yaptığımız bluzumuz var. Yapılışına örgü kazak yapımı anlatımlı videodan ulaşabilirsiniz. Örgü kazak örneği yapımı için eğer yazlık örmek istiyorsanız pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Kış için tercihiniz yünlü iplerden yana olsun. Gelelim şimdi yeni modelimize. Detaylarıyla yaprak yağmuru kazak yapılışını öğrenelim.

Yaprak Yağmuru Kazak Nasıl Örülür?

Yazın da kışın da kullanabileceğimiz kazaklardan. Eğer tiftik, alize ipleri seviyorsanız kış için örebilirsiniz. Yada yünlü farklı ipleri kullanabilirsiniz. İçine gömlek, boğazlı badi kullanabilirsiniz. Yazın ise tişörtle kullanılabilir. Modelde trabzanlar ve yaprak örneği kullanıyoruz. Modelde 3 katlı yünlü iplik ve 3,5 mm tığ kullanılmış.

Yaprak Yağmuru Kazak Yapılışı 2

Yaprak Yağmuru Kazak Yapılışı 1

Yaprak Yağmuru Kazak Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Özellikle yapraklardaki desen uygulaması. O halde hemen anlatıma geçelim. Baştan sona anlatımıyla yaprak yağmuru kazak yapılışını öğrenelim.

kaynak: https://www.instagram.com/p/C2QDO7fsNL7/?img_index=4

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler