Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ajurlu Nohut Modeli

Çıtı pıtı örgü modellerinden güzel bir örnek daha. Klasikleşmiş örgü modellerinden. Tamamlandığında top top çok hoş duruyor. Aynı örneğin deliksiz nohut örneğiyle annem kızıma kırmızı renkle bebek hırka modelleri örmüştü. Etek uçlarına fırfır eklemiştik. Yani örgü fırfır modellerinden ekleme yapmıştık. Ama fisto, dantelden de fırfır ekleyebilirsiniz. Çok yakışmıştı. Çok severek kullandı. Ajurlu nohut modeliyle çok güzel örgüler örebilirsiniz. Mesela çeyizlik yelek modelleri, yazlık örgü modelleri, örgü hırka modelleri, etol şal modelleri gibi. Alize iple, ince tiftik iple örüldüğünde de çok güzel olmuş. Bebe yünleri, akrilik ipler, yünlü ipler gibi çeşitli birçok iple örebilirsiniz.

Nohut örneğiyle çok güzel örgüler örebilirsiniz. Nohut örneğinden burgulu kazak yapılışını düşünebilirsiniz. Yani nohut örneğini tek başına değil de farklı örgülerle de birlikte kullanabilirsiniz. Şişle ördüğümüz videolu nohut örneği yapılışını paylaşmıştık. Yine bebek örgüleri, yetişkin örgülerinde kullanabilirsiniz. Şiş dışında tığla da nohut örneğini örüyoruz. Mesela tığ işi nohuttan şapka yapımı paylaşmıştık. Şişle ördüğümüz nohuttan da örgü şapka, örgü boyunluklar örebilirsiniz.

Ajurlu Nohut Örneği Nasıl Örülür?

Rengiyle modeliyle çok güzel bir örnek daha. Eskilerden günümüze kadar geliyor ve bizden sonraki nesillere de aktarılacak, modası hiç geçmeyecek örneklerden. Nohut örneği klasik örgü modellerinden diyebiliriz.

Ajurlu Nohut Modeli

Alize iplerle de çok güzel olmuş. Nohut örneğini ince, kalın birçok iple örebilirsiniz. Eğer modeli beğendiyseniz ve nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız hemen videoya geçip ajurlu nohut örneğinin anlatımın izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler