Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Nohut Örneği Yapılışı

Sayfamızda görsel olarak kullandığımız nohut örneği siz sevgili takipçilerimiz tarafından yapılışı çok istendi. Bende bu örneğin nasıl yapıldığını bilmiyordum. Zor sanıyordum ama kolaymış. Bu örneği aranızda bilenler vardır. Yapmış olanlar da vardır. Annem bu örnekten şal modeli örmüştü. Çok güzel olmuştu. Tüm örgü modellerinde kullanabileceğiniz çok şık bir model. Örgü nohut örneği. Bebek battaniyesinde, örgü hırka modellerinde, atkılarda, şallarda  örgü nohut örneği yapımı çok yakışıyor. 4 ve 4ün katları olacak şekilde şişe ilmek atarak başlıyoruz.

Nohut Örneği Yapımı

Şişe 4 ve 4ün katları olacak şekilde ilmek atarsak örneği daha güzel oturturuz. Ters örgüyü biliyorsak örnek ters örgü üzerine kurulmuş bir model. Şişe istediğimiz sayıda ilmek attıktan sonra bir sıra düz örgü örelim. Örgünün ters yüzüne geldikten sonra kenar ilmeği yani ilk ilmeği örmeden alalım. Sonraki ilmek içinden ters olarak şişi geçirip bir ilmek örelim. Soldaki ilmeği çıkartmıyoruz. İçinden 2 ilmek daha çıkartacağız. Yani ters olarak bir ilmek içinden 3 ilmek çıkartıyoruz. Sonraki 3 ilmeği ters olarak birlikte örüyoruz. Sonraki ilmek içinden yine 3 ilmek çıkartıyoruz. Bir tersten örüyoruz, bir doluyoruz, tekrar tersten örerek 3 ilmek yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz.

 

Videolu Nohut Örneği Yapılışı

Örgünün diğer yüzüne geçtiğimizde ilk ilmeği örmeden alalım. Bu sırayı sıra sonuna kadar düz olarak örelim. Daha sonra arka yüze ters örgü kısmına geldiğimizde bir ilmekten 3 ilmek çıkart , daha sonraki 3 ilmeği birlikte ör olarak sıra sonuna kadar örelim.

Örnek bu iki turu tekrar ederek devam ediyor. Kolay bir model. Örgünün videosu sizlere daha çok yardımcı olacaktır.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler