Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Süslü Terlik Yapılışı

Terliklerimizi süslüyoruz. Günlük hayatta sıkça kullandığımız parmak arası terlikleri küçük dokunuşlarla yepyeni bir görünüme kavuşturuyoruz. Yazlık örgü modellerine çeviriyoruz. Beğendiğimiz tığ işi örneklerle küçük dokunuşları gerçekleştirebilir örgü terlik modelleri örebiliriz. Örgü yazlık ayakkabı modellerinden daha önce de bahsetmiştik. Parmak arası terlikleri keserek kendimize yeni terlikler, örgü ayakkabı modelleri tasarladık. Mesela motifli yazlık örgü ayakkabı yapılışı parmak arası terlikleri keserek yaptığımız modellerden. Beğendiğiniz motiflerle, örneklerle ayakkabıları örebilirsiniz. Tığ işi örgü terlik şablonları model seçiminde fikir verecek. Böylece yazlık örgü ayakkabı modellerini daha kolay şekilde öreceksiniz. Giydiğiniz spor ayakkabıları, bez ayakkabıların üzerini örgülerle kaplayabilirsiniz. Motifli örnekleri kullanabilirsiniz. Tıpkı örgü motifli spor ayakkabı yapılışında olduğu gibi. Gelelim şimdi yeni model örmesi kolay örgü süslü terlik yapılışına.

Süslü Terlik Nasıl Örülür?

Düz bir parmak arası terliğin üzerine pamuklu iplerle, merserize iplerle ördüğümüz güzel bir terlik yapılışı hazırladık. Örgü süslü terlik yapılışı için popcornlar, V trabzanlar, fıstıklar gibi modelleri kullanabilirsiniz. Yine uygun olan kısımlara motifler de ekleyebilirsiniz.

Örgü Süslü Terlik Yapılışı

Terliği tamamladığımızda çok güzel duruyor. Yazın kullanacağımız için ip tercihiniz pamuklu, merserize ve keten gibi iplerle örgülerinizi örebilirsiniz. Son olarak videoya geçelim ve örgü süslü terlik yapılışını öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler