Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İki Şişle Paspas Yapılışı

Şiş örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çeşitli kalınlıkta iplerle öreceğimiz harika örgü paspas modelleri hazırladık. Penye ip örgü modelleriyle çok paspas modelleri hazırlamıştık. Ağırlıklı olarak tığ işi örgü paspas modellerindendi. Bugün şişle ördüğümüz paspastan bahsedeceğiz. Dilerseniz örgü amerikan servis modelleri veya örgü lif modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Şişle ördüğümüz paspaslar arasında çim örgü banyo paspası yapılışı çok sevildi. Ev dekorasyonunda birçok yerde kullanılacak paspaslardan. Şişle ördüğümüz paspaslar arasında kordon ipten paspas yapımı var. Şeritler halinde ördüğümüz kolay modellerden. Eviniz için örebilirsiniz. Satış için örebilirsiniz. İki şişle paspas yapılışı birçok renk düzeninde öreceğiniz örneklerden. Şimdi anlatımına geçelim.

Şişle Paspas Nasıl Örülür?

İnci ipleri birkaç kat yaparak kalınlaştırabilir paspası örebilirsiniz. Yada direk kalın iplerle başlayabilirsiniz. İki şişle paspas yapılışı ince iplerle örülmüş. Lif olarak, örgü tabak altlığı olarak örebilirsiniz. Hasır iplerle çok güzel olur paspas. Dilim dilim örülen paspasın şimdi farklı renklerle örülmüş örneklerini görelim.

İki Şişle Paspas Yapılışı

İki Şişle Paspas Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Orta kısımda oluşan deliği örgü çiçek modelleriyle de kapatabilirsiniz. İnce iplerle örüldüğü için model küçük görünüyor. Kalın iplerle, kalın şişlerle örüldüğünde boyutlar değişecektir. Yaprak desenli yuvarlak paspasın anlatımına geçiyoruz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler