Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü İşlemeli Toka Yapılışı

Örgü toka modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada örgü işlemeli toka yapılışı var. Kız çocuklarını, bebeklere öreceğiniz çok şık tığ işi tokalardan. Sizde bu modelden yola çıkarak düz tokalar örüp üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Kanaviçe etamin örnekleri, tohum işi, brezilya nakışı modellerini tokalar üzerine yapabilirsiniz. Kalan parça iplerle, yarım iplerle çok güzel tokalar örüyoruz. Ördüğümüz bebek örgü elbise modellerine, bebek hırkalarına, bebek tulum modellerine takım tokalar örüyoruz. Üstü örgü altı kumaş elbise modellerini tamamlayıcı toka modelleri örüyoruz. Mesela tığla örgü çıtçıt toka yapımı tam bebeklere uygun bebeklerimizi yansıtabileceğimiz tokalardan. Bebeklerimizin saç renklerinde, göz renklerinde tokalar yapabiliriz. Ponpondan ayıcık toka yapılışı lastikli toka modellerinden. Daha uzun saçlı kızlar için. Ayıcık tokalarıyla çok güzel at kuyrukları yapıp bağlayabilirler. Örgü toka anlatımlı modellerde amigurumileri, çeşit çeşit örgü çiçek modellerini kullanabilirsiniz. Birçok modelde tokalar örebiliriz. Örgü işlemeli toka yapımı için anlatıma geçelim. Yeni bir modelin daha örülüşünü öğrenelim.

Örgü İşlemeli Toka Yapılışı 1

İşlemeli Toka Nasıl Örülür?

Laleli, papatyalı, gelincikli ve daha birçok çiçekli tokalar yapacağız. Hazır aldığımız çıtçıt tokaların üzerini tığ işi örgülerle kaplayıp daha sonra basit el nakışı desenleriyle süsleyeceğiz. Böylece çeşit çeşit tokaya sahip olacağız.

Örgü İşlemeli Toka Yapılışı

Çok güzel görünüyor değil mi. Basit, sade ve zarif. O halde hemen anlatıma geçelim ve örgü işlemeli toka yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler