Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Salaş Örgü Kazak Modelleri Yapılışı

Sırada şişle örülmüş çok hoş bir kazak tarifi var. Salaş örgü kazak modelleri yapılışı. 3 renk kullanılarak örülmüş severek kullanacağınız örgü kazak modellerinden. Dilediğiniz renkle örebilir hatta elinizde parça ipleriniz varsa az sonra paylaşacağımız kazağın yapılışında kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz sezon ve bu sezon salaş örgü modelleri çok popüler. Gerek el örgü hırka modelleri olsun gerek örgü kazak modelleri gerekse örgü yelek modelleri. Salaş örgüleri çok seviyoruz. Ve birçok şekilde kombinleyerek kullanıyoruz. Daha önce kalın şişle örgü kazak modelleri paylaşmıştık. Pirinç örgü modelinden yaptığımız bir kazak. Salaş ve çok şık. 2 renk kullanılarak örülüyor. İsterseniz renk sayısını çoğaltabilirsiniz. Örgü ahududu hırka salaş örgü hırka modellerinden. Aynı şekilde ön parçayı da tek olarak örüp kazağa çevirebilirsiniz. Salaş örgü kazak modellerinde yeni ve çok sevilecek örneğin anlatımına geçiyoruz. Genç kızlar bayılacak.

Salaş Kazak Örgü Modelleri Nasıl Yapılır?

İnce iplerle öreceğimiz gibi aynı kazağı ilmek sayılarını değiştirerek kalın iplerle de örebilirsiniz. Kalın ip ve şişlerle örüldüğünde aynı ilmek sayıları olmayacaktır. Kendi her zaman kullandığınız kazağa cm ölçüleri alarak, örgünüzü ölçerek yapabilirsiniz.

Salaş Örgü Kazak Modelleri Yapılışı 1

Salaş Örgü Kazak Modelleri Yapılışı

Kalın iple ve ince iple örüldüğünde yukarıdaki gibi duracak. Çok şık. Selanik örgü modeli her iple çok güzel duruyor. Kazağa 1 düz 1 ters lastikle başlanıyor. Sonra üzerine selanik modeli kuruluyor. Kol oyuntusu olmayan düşük kol örgü modellerinden. S, M, L bedenler için uyumlu olan bir kazak. 4,5 mm şişle ince iplerle örülüyor.  Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Şimdi baştan sona anlatımıyla salaş örgü kazak modelleri yapılışını izleyelim. Bol hobili, huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler