Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çapraz Haraşolu Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden birçok modelin yapılışında kullanacağımız yeni bir model anlatımı hazırladık. Örgü yelekler, örgü şallar, yazlık örgü modelleri… Birçok modelin yapılışında kullanacağınız tamamlanınca çok şık olan örgülerden. Hem ajurlu örgü modellerinden hem de haraşo örgü modellerinden. İkisi bir arada. Adım adım nasıl yapıldığını Türkçe olarak öğrenecek daha sonra modellerimizde örneği uygulamaya başlayacağız. Öncesinde daha önce örneğini paylaştığımız örgü modelleri ve yapılışlarından bahsedelim. Örgü modellerinde bugüne kadar 10.000 e yakın model paylaştık. Kimi resimli anlatım oldu kimi videolu anlatım. Yabancı örgü modellerine değindik. Türkçe modellere değindik. Örnek anlattık hepsini birçok farklı modelde kullandık. Bebek örgü modellerinde kullandık. Şimdi yine bebek örgü modelleri dahil birçok yerde kullanacağımız bir örnek hazırladık. Bebek örgülerinde ise kız bebek örgü elbise modellerinde yazlık örgü battaniyelerde kullanabilirsiniz.

Bu paragrafta birkaç modelin anlatımına değineceğiz. Kolay ve şık. İlk modelimiz şişle yapılan ajurlu örgü modeli olacak. Diğer bir örneğimiz ise çok kolay ajurlu örgü modeli yapılışı olacak. Her ikisi de bebek örgülerinde de yetişkin örgülerinde de kullanılabilir. Son olarak yeni modelin anlatımına geçelim. Çapraz haraşolu örgü modeli yapılışı yayında.

Çapraz Haraşolu Model Nasıl Örülür?

Çapraz yerleşen haraşolar çapraz yerleşen ajurlardan oluşan çok hoş bir örnek. Mesela alize iplerle çeyizlik yeleklerde çeyizlik şallarda örneği kullanabilirsiniz. Öreceğiniz modellere göre de iplerinizi seçebilirsiniz. İp seçeneği de oldukça fazla.

Çapraz Haraşolu Örgü Modeli Yapılışı

Çok güzel duruyor değil mi. Sizce bu modelden yelek ve şal dışında başka neler örülebilir. Sizce daha kalın iplerle örgü runner yada örgü paspas örülebilir mi. Örgü puf yapılabilir mi. Ne dersiniz. Sanki olur gibi. Olur diyorsanız o halde hemen anlatıma geçelim. Çapraz haraşolu örgü modeli yapılışını öğrenelim. Böylece modelin yapılışını öğrenip yeni tasarımlar oluşturabiliriz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler