Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli

Şiş örgü modellerinden şahane bir örnek daha. Yazlık örgü modelleri olarak kullanacağınız şahane bir tarif. Örgü yelek modellerinde, plaj kıyafetlerinde, örgü elbise modellerinde, örgü salaşı hırka modellerinde kullanacağımız kolay örgü modellerinden. Şişle yapılan ajurlu örgü modeli tarifini şemalı ve videolu olarak hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Her iki şekilde de takip ederek örebilirsiniz. Modeli kış içinde kullanabilirsiniz. Daha çok yünlü ipler tercih ederek örneği yeleklerde kullanabilirsiniz. Mesela angora iplerle çok şık etol şal modelleri veya çeyizlik yelek modelleri örebilirsiniz. Bence çok hoş olur. Sizce nasıl olur? Şiş örgü modelleri yapılışını örerken aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. En hızlı şekilde tüm sorulara cevap veriyoruz.

Delikli örgü modelleri yeni örgü modellerinden. Hırka, yelek, tunik, şapka için güzel ajur örgü modeli olarak uygulayabilirsiniz. İp seçmek, şişi ayarlamak ve örneği kurmak yeterli. Sonrasında birçok tasarımda kullanabiliriz. Sizde bu güzel örgü modelleriyle neler örülebilir neler tasarlanabilir fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Son olarak bir modelden daha bahsedelim ve yeni şiş örgü örneklerinin yapılışına geçelim. Daha çok yeleklerde kullanılan gösterişli iki şiş örgü modeli nasıl örülür paylaşmıştık. İnceleyerek yeleklerde veya farklı tasarımlarda kullanabilirsiniz.

Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı

Yatay çizgiler halinde örülmüş şahane bir ajurlu örnek daha var sırada. Videolu anlatımıyla şişle yapılar ajurlu örgü modelini birçok tasarımınızda kullanabilirsiniz. Model basit ve örülmesi kolay. Adımları takip etmeniz yeterli. Astarlı örgü elbiseler, örgü pareolar, örgü plaj kıyafetleri, tişörtler, kazaklar gibi birçok modeli örmek için uygun.

Şişle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli

Modelin şemasıyla anlatıma başlayalım.

Şişle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli 4

Model 2 ve katları ilmek sayısı ile oluşuyor. Ayrıca 2 kenar ilmeği ve simetri olması için 1 kenar ilmeği daha ekleyeceğiz. 8 turun tekrarıyla model kuruluyor. Ve model tamamlandığında aşağıdaki gibi görünüyor.

Şişle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli 3

Şişle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli 1

Şişle Yapılan Ajurlu Örgü Modeli 2

Son olarak ise şişle yapılan ajurlu örgü modelinin nasıl örüldüğünü anlatan videoya geçelim. İyi seyirler.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/originalnaia-gorizontalnaia-setochka–uzor-dlia-viazaniia-pliajnyh-tunik-maechek-628cd2efde0c052750fec395

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler