Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modellerinden çok hoş bir modelin yapılışıyla devam ediyoruz. Çok sevdiğimiz birçok çeşidini ördüğümüz altıgen motif modelleri örüyoruz. Bu motifi ise gömleğe çeviriyoruz. Erkek örgü modelleri, kız çocuk örgü modelleri olarak örebilirsiniz. Yetişkinler için örebilirsiniz. Motifin tur sayıları ayarlanarak her yaşa her bedene kolayca uyarlanarak örülecek örgülerden. Yazlık örgü modellerine yavaş yavaş geçebiliriz. Yazlık gömlek modelleri olarak öreceğimiz çok hoş bir model. Merserize ipler, pamuklu ipler veya keten ipler seçebilirsiniz. İp tercihimiz yaza uygun iplerden yana olmalı.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz altıgen motifli örgülerden bahsedeceğiz. Yine yazlık örgü olarak kullanabiliriz. Mesela önereceğimiz modellerden ilki altıgen motifli cepli hırka yapılışı olacak. Çok şık duran hırkalardan. Bir diğer modelimiz ise altıgen motiften ceket nasıl örülür olacak. Çok güzel örneklerden biri. Özel günlerinizde de kullanabilirsiniz. Örgü bolero modelleri olarak da kullanılabilir. Yeni altıgen motifli hırka yapımı dantel örneklerini andıran çok güzel bir örnek. Altıgen motiften hırka yapımı da çok beğeneceğiniz modeller arasında. Gelelim şimdi yeni altıgen motiften gömlek nasıl örülür adlı çalışmamıza.

Altıgen Motiften Hırka Yapılışı

Mavi beyaz renklerle örülmüş tam yaz renklerinde bir gömlek. Sizde sevdiniz renklerle kendinize, çocuklarınıza tığ işi gömleği örebilirsiniz. Birazdan adım adım tüm detaylarını öğreneceğiz. 2 tane altıgen motifi örüp birleştirerek gömleği kolayca örüyoruz. İlk olarak gömleğin duruşuna göz atalım.

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür? 2

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür? 1

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür? 3

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür? 1

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür? 4

Altıgen Motiften Gömlek Nasıl Örülür?

Son olarak videoya geçelim ve altıgen motiften gömlek nasıl örülür öğrenelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/CukLqLjt3wp/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler