Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Yeni Kelebek Örneği Yapılışı

Japon örgü dergilerinden uyarlanmış örgü modelleri ve yapılışı hazırladık. Şişle yeni kelebek örneği yapılışı. Tamamlandığında çok güzel duruyor. Bu örnek ile çok güzel örgüler tasarlayabilirsiniz. Bebek örgülerinden bebek battaniyesi, örgü kazak modelleri örebilirsiniz. Yakadan başlama örgü modellerinde örgü kazaklar, örgü hırkalar örebilirsiniz. Hatta örneğin yapılışını öğrendikten sonra güzel bir kazağın da anlatımına yer vereceğiz. Yaka oyuntuları uygulanarak örülmüş çok şık bir kazak.

Benzer bir modelin yapılışını daha önce bebek battaniyesi olarak paylaşmıştık. Eğer nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız pirinçli kelebek örgü yapılışına göz atabilirsiniz. Bebek battaniyeleri, bebek örgü modelleri dahilinde birçok model tasarlayabilirsiniz. Çok hoş bir model. Kazak örgü modelleri anlatımlı tarifte benzer örnekle kazak örmüştük. Kazağın tamamında desen uygulaması yapmıştık. Dilerseniz içerikteki gibi veya az sonra paylaşacağımız modelde olduğu gibi ara ara örnek yerleştirerek kazak örebilirsiniz. Şişle yeni kelebek örneği yapılışı birçok tasarımda kullanılacak modellerden.

Şişle Kelebek Örneği Nasıl Örülür?

Örgü modellerinde kullanacağımız harika bir model daha. Battaniyeler, bebek yelekleri, bebek pantolonları, kazaklar, hırkalar… Her örgüde kullanabiliriz. Modelin yapılışını şemalı ve videolu olarak hazırladık. Yabancı örgü modellerinden. Benim gibi dil bilmeyenler ellerini takip ederek örebilirsiniz. Biraz ağır bir örnek. Detaylı. Bu modeli ilk defa örgü örecek olan arkadaşlarımız örerken zorlanabilirler. O yüzden daha kolay modellerden başlayabilirler.

Şişle Yeni Kelebek Örneği Yapılışı 1

Şemamız yukarıdaki gibi. Modeli tamamladığımızda ise aşağıdaki gibi görünecek.

Şişle Yeni Kelebek Örneği Yapılışı 3

Eğer örneği kazak olarak örmek istersek ve güzel bir model uygulaması görmek istersek hemen aşağıdaki görsellere göz atabilirsiniz.

Şişle Yeni Kelebek Örneği Yapılışı

Şişle Yeni Kelebek Örneği Yapılışı 2

Çok güzel değil mi. Bildiğimiz kelebek örneğinin ortasına pirinç veya haraşo yerine zincir örneği koyulmuş. Hemen şişle yeni kelebek örneği yapılışına daha sonra kazağın anlatımına yer verelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler