Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Tek Parça Örgü Örneği

Tığla tek parça örgü örneği hazırladık. Bu şahane modelle neler öreriz neler. Çok güzel bebek battaniyesi modelleri yapabiliriz. Dantel ipleriyle dantel runner modelleri örebiliriz. Örgü paspas modelleri yapabiliriz. Örgü şal modelleri yapabiliriz. Dantel yatak örtüsü modellerinden örebiliriz. Tığla tek parça örgü örneği birçok tasarımda kullanılabilir. Modele ortadan başlayıp dışa doğru ilerleyerek büyütüyoruz. Bu yüzden örmek istediğimiz modele göre ölçüleri rahatlıkla ayarlayabiliriz. Lif ipleriyle örüp lif modellerinde kullanabiliriz. Kabartmalı, ağır çok hoş bir örnek olur. Daha önce dikdörtgen parçadan bluz yapılışı paylaşmıştık. Yine fikir edinerek bluz yapımında kullanabiliriz. Tek parça kapitone hırka yapımı hazırlamıştık. Değişik el örgü hırka modelleri örmek isterseniz tek parça örgü örneğini kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Modelleri Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden çok hoş bir örnek anlatımı hazırladık. Alize iplerle veya farklı çeşitte iplerle örerek çeşitli tasarımlarda kullanabilirsiniz. Mesela üçgen kısmını alıp örgü şal modellerinde kullanabilirsiniz. Benzer bir örneğini daha önceki içeriklerimizde de bulabilirsiniz. Tığ işi el örgüleri çok severek öreceğimiz örgülerden. İlk olarak nasıl durduğuna bakalım.

Tığla Tek Parça Örgü Örneği

Videoda 2,5 mm tığ ve alize iplik kullanılmış. Sizde istediğiniz örgü iplerini seçebilirsiniz. İplerimize uygun tığlarla en güzel örgüleri örebiliriz. Son olarak tığla tek parça örgü örneği yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler