Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı

Videolu anlatımla yaz için çok şık bluz tarifi hazırladık. Dikdörtgen parçadan düğmeli bluz yapılışı. Beğendiğiniz tığ işi örneklerle aynı tarzda bluzlar örebilirsiniz. 2 parçadan örgü bluz yazın tatilde de size eşlik edecek. Çok sevecek çok severek kullanacaksınız. Gömlek üzerinde elbise üzerinde pantolon üzerinde kullanabilirsiniz. Eteklerle çok güzel durur. Biraz yazlık bluzlarımızdan bahsedelim. Hanım dilendi bey beğendi yazlık bluz yapılışı çok şık. Bu güzel motifle neler ördük neler. Şimdi sıra yazlık bluzda. Yazlık örgü bluz yapımı asimetrik renk renk örülecek bir model. Yazlık örgü bluz modelleri anlatımlı model tığ ve şişin bir arada kullanıldığı bir model. Yakası dantelli çok şık bir bluz. Sizde tığ ve şişi bir arada kullanarak yeni tasarım örgüler örebilirsiniz. Yazlık örgü bluz modelleri için iplerimizi, tığlarımızı hazırlayalım, bluzumuzun yapılışına geçelim.

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı 7

Yazlık Örgü Bluz Modelleri ve Açıklaması

2 dikdörtgen parça ile tığ işi bluz örüyoruz. Sevdiğimiz tığ işi örnekleri kullanabiliriz. Yelek modelleri, örgü süveter modelleri örebiliriz. Hırka modellerine çevirebiliriz. TV karşısında veya günün herhangi bir saatinde örgülerinizi örebilirsiniz. Videoda anlatılan model S beden için uyumlu. Sizde zincir sayılarını ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Bluz için 2 mm kalınlığında bir iplik kullanılmış. 4,5 mm tığ ile örüyoruz. Kullandığımız iple aynı tonlarda 4 adet düğme kullanıyoruz. Tabi ayrıca makas ve iğne kullanacağız.

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı 4

Örmek istediğimiz bedenin ölçülerini ayarlamak için kalça ölçümüzü alalım. Ve çıkan sonucu 2 ye bölelim. Mesela kalça 100 cm çıktı. 2 ye böldüğümüzde 50 cm çıkacak. 50 cm olacak şekilde zincir çekerek örgüye başlıyoruz. 10 +2 olacak şekilde zincirimizi ayarlıyoruz. Yukarıda saydığımız iplere uygun şekilde ördüğümüzde S beden için 60, M beden için 70, L beden için 80, XL beden için 90, XXL beden için 100 zincir çekerek örgüye başlıyoruz. Tabi tüm bu zincirlere +2 zincir çekmeyi unutmuyoruz. Kazağımız bittiğinde yan kısımları düğme dikmeyi unutmuyoruz.

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı 2

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı 5

Dikdörtgen parçadan düğmeli bluz yapılışı için hemen anlatıma geçelim.

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı 3

Dikdörtgen Parçadan Düğmeli Bluz Yapılışı 1

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-blusa-a-crochet-con-2-rectangulos/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler