Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Petek Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yepyeni petek örgü modeli yapılışı hazırladık. Bal peteği örgü modellerinden daha önce farklı çeşitlerle yapılmış birçok modele değendik. Şimdi onlar arasına yeni bir örnek daha ekliyoruz. Örneğin duruşu çok güzel. Petek örgü modelinin yapılışını videolu ve şemalı olarak içerik içinde bulacaksınız. Modelin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra istediğiniz örgü modelinde örneği kullanabilirsiniz. Bebek örgülerine çok yakışır. Bebek battaniyesi, bebek hırkaları, bebek yelekleri örebilirsiniz. Aynı zamanda yetişkin örgülerinde de güzel durur. Şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Yetişkinler için öreceğiniz örgü kazak modellerinde, el örgü hırka modelleri ile süper uyumlu olur.

Petek Örgü Modeli Yapılışı 1

Petek örgü modeli yapılışı bal peteklerini andıran örnekle örülmüş şiş örneği. Eğer farklı petekli örnekleri incelemek isterseniz burada birkaçından bahsedelim. Mesela bal peteği örgü modeli 2 farklı renkle örülen çok güzel örneklerden. Annem mor ve lila renklerini kullanarak kızıma çok güzel yelek örmüştü. Sizde fikir edinebilir kız çocukları için örebilirsiniz. Örgü şiş modelleri farklı bir petekli örnekten oluşuyor. Çeyizlik örgülerde, bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Nohutlu petek örgü yapılışı adım adım Türkçe video ile hazırladığımız modellerden. Yine birçok tasarımda, örgü modelinde kullanabilirsiniz.

Petek Örgü Modeli Nasıl Örülür?

14 ve katları +2 kenar ilmeği ile ilmek sayılarımızı belirliyoruz. 20 turun tekrarından oluşuyor örnek. Model gözünüzü korkutmasın adımları takip ettiğinizde rahatça örebilirsiniz. Bildiğimiz düz örgü, ters örgü, haraşo örneği ve ilmek değiştirme teknikleriyle örülüyor. İlk olarak şemamıza göz atalım.

Petek Örgü Modeli Yapılışı 2

İkinci olarak modelimizi tamamladığımızda nasıl durduğunu inceleyelim.

Petek Örgü Modeli Yapılışı 3

Petek Örgü Modeli Yapılışı 4

Üçüncü olarak ise videoya geçelim. Videodan baştan sona anlatımıyla petek örgü modeli yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://prjaga.com/uzory-vyazaniya/spicami/soty-uzor-spicami

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler