Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pirinçli Rüzgar Gülü Örneği Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden yine muhteşem bir model yapılışı hazırladık. Birçok modelde keyifle uygulayacağınız bir örnek. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Erkek bebek örgülerine çok yakışacak. Motif motif renkli olarak örüp örgü kırkyama modelleri gibi örüp kullanabilirsiniz. Kırkyama renkli motiflerle bebek battaniyesi olarak çok güzel duracaktır.

Pirinç örgü çıtı pıtı duran çok güzel ve örmesi kolay örgü modellerinden. Birçok örnekle birlikte pirinç örneğini kullanabilirsiniz. Videolu pirinç örgü modeli nasıl yapılır anlatmıştık. Pirinç örgü modeli nasıl örülür öğrendikten sonra farklı örgülerde de kullanabiliriz. Mesela pirinçli baklava dilimi örgü modeli yapılışı çok ilginizi çekecek modellerden. Pirinçli örgü kelebek yapılışı battaniyeden hırkaya kadar birçok modelde öreceğiniz örgülerden. Şişle pirinçli erkek örgü modelleri yapılışı hırkalarda, yeleklerde, süveterlerde kullanabilirsiniz. Yine pirinç deseni uygulaması ile ördüğümüz pirinçli rüzgar gülü örneği yapılışını öğrenelim.

Pirinçli Rüzgar Gülü Nasıl Örülür?

Düz örgü, ters örgü ile örülmüş kabartmalı örgü modellerinden. Tıpkı rüzgar gülünü andırıyor. Pirinçli rüzgar gülü örneği yapılışı zor gibi görünse de kolay örgülerden. Şemayı veya videoyu takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz.

İlk olarak örneğimizin şemasına göz atalım.

Pirinçli Rüzgar Gülü Örneği Yapılışı

Örneğe 20 ilmek ve katları olarak örüyoruz. Ayrıca +2 kenar ilmeği ekleyerek ilmek hesabımızı yapıyoruz. 28 turda örneği tamamlıyoruz. Dik çizgiler düz, yan çizgiler ters anlamına geliyor. Örneği tamamladığımızda aşağıdaki gibi duruyor.

Pirinçli Rüzgar Gülü Örneği Yapılışı 1

Pirinçli Rüzgar Gülü Örneği Yapılışı 2

Son olarak videoya geçip pirinçli rüzgar gülü örneği yapılışına geçelim. İyi seyirler.

Kaynak : http://prjaga.com/uzory-vyazaniya/spicami/tenevoj-uzor-geometriya-spicami

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler