Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İkea Puf

1 düz 1 lastik modeliyle başlanmış sonrasında kılçık örgü modeli eklenerek örülmüş harika bir puf yapılışı hazırladık. İkea puf. Örneğin nasıl örüldüğünü videolu olarak hazırladık. Sonrasında ise pufu örmek kalıyor geriye. Model zevkli ilerliyor. 10 ve katları olarak ilmek ayarlanarak yapılıyor. Yapmak istediğiniz pufun çapına göre ilmek sayılarını ayarlayabilirsiniz. Resimlerde görünen puf 45 cm. İkea puf modeline geçmeden önce daha önce ördüğümüz örgü puf modellerinden bahsedelim. Tığ işi örgü ile ördüğümüz puf siyah beyaz renklerde. Tarifine mozaik puf nasıl örülür inceleyerek başlayabilirsiniz. Motifli puf yapılışı ise daha önce bebek battaniyesinde kullandığımız motiften oluşuyor. Sizde farklı örgülerde gördüğünüz beğendiğiniz modellerden puflar örebilirsiniz. Son olarak tığ işi puf nasıl yapılırdan bahsetmek istiyorum. Örgü mandala modellerinden bir puf. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi ikea pufa geçelim.

İkea Puf Nasıl Örülür?

Pufu örerken lastik kısmında ilmek sayısını az tutup daha sonra pufun genişleyen kısmına geldiğimiz yerlerde ilmek artırarak şekil verebiliriz. Yada daha önce paylaştığımız videolu pirinç örgü modeli puf yapımında olduğu gibi büzdürerek yapabiliriz. Öylesi daha kolay sanki. Hele birde örgüye ilk defa başladıysak.

Pufun yapılışına lastik örgü modeli ile başlanmış. İkiye katlanıp dikilmiş. İçinden iplik geçirilmiş. Büzdürerek başlangıç ve bitiş tamamlanmış. Lastikten sonra örnekli kısım uygulanmış. İlk olarak ikea puf nasıl görünüyor inceleyelim.

İkea Puf 1

İkea Puf 2

İkea Puf 3

İkea Puf 6

İkea Puf 5

İkea Puf 9

İkea Puf 4

İkea Puf 10

İkea Puf 8

İkea Puf 7

Çok güzel duruyor değil mi. Az sonra paylaşacağımız şiş örgü örneği pufta kullanılan örneğin neredeyse aynısı. İp farklılıkları var. Düz ilmeklerde sayı farkı var. Eğer hazırsanız hemen örneğin nasıl örüldüğünü izleyelim.

 

 

Kaynak : https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/is-yeriniz-icin/magaza-mobilyalari/koltuklar-ve-ayak-uzatma-tabureleri/00385314/sandared-puf.aspx

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler