Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mozaik Puf Nasıl Örülür?

Tığ işi örgü modelleriyle devam ediyoruz. Sırada ev dekorasyonumuza renk katacak harika bir çalışma var. Örgü puf modellerinden yepyeni bir örnekle devam ediyoruz. Detaylarıyla videoda mozaik puf nasıl örülür izleyeceğiz. Örgü puf modelleri yapılışından daha önce birçok kez bahsettik. Şişle veya tığla puflar ördük. Kumaşlardan puflar diktik. Lastik üzerini iplerle kaplayarak puflar yaptık. Keçelerden puflar yaptık. Bugün tekrar tığla ördüğümüz puflarla devam ediyoruz. Tığla ördüğümüz pufu örgü sepet modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Tığla daha kolay puflar örmek isterseniz motifli puf yapılışına göz atabilirsiniz. Hasır ipten puf nasıl yapılır göz atabileceğiniz diğer projeler arasında. Bir diğer proje ise peluş puf modelleri. Peluş puf nasıl dikilir aşamalarıyla göstermiştik. Beğendiğiniz projeleri eviniz için hazırlayabilirsiniz. Hediye olarak düşünebilirsiniz veya satış için çok güzel olacaktır.

Tığ İşi Mozaik Puf Yapılışı

Mozaik puf nasıl örülür videolu olarak hazırladık. En altta bulunan kaynak kısmından yine detaylara ulaşabilirsiniz. Rengiyle modeliyle harika bir puf olmuş. Evimizin her alanına yakışacak bir puf. İstediğimiz renkleri kullanacağımız pufta ipleri koparmadan ilerliyoruz. Örmemiz gereken tur geldiğinde o rengin ipini alıp örmeye devam ediyoruz.

% 100 akrilik ve 6 mm tığ kullanılarak örülmüş puf. Pufun bitmiş ölçüleri 40 cm yüksekliğinde 60 cm çapında.

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 5

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 3

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 4

Alt tabanı örüyoruz önce daha sonra üst kısma geçiyoruz. Desen uygulaması yapıyoruz. Yarıda bırakarak sepet olarak da kullanabiliriz. Tamamlayarak pufta.

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 2

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 1

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 7

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 9

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 8

Mozaik Puf Nasıl Örülür?

Mozaik Puf Nasıl Örülür? 6

Şimdi mozaik puf nasıl örülür izleyelim. Böylece yeni pufun yapılışını öğrenmiş olalım.

Kaynak : https://www.mjsoffthehookdesigns.com/granite-ridge-floor-pouf/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler