Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır?

Harika bir çalışma hazırladık. Ev dekorasyonunda kullanacağınız muhteşem bir puf modelleri daha. Üstelik yapması da çok kolay. Herkesin rahatlıkla yapabileceği bir çalışma. Hasır ip ve kumaşlarla yapılmış puf. Hasır ipten puf nasıl yapılır resimlerle anlatımını hazırladık. Resimlerden takip ederek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz bir koltuk, isterseniz sehpa olarak kullanabileceğiniz bir örnek. Yeni modelin yapılışına geçmeden önce daha önce yaptığımız puf minder modellerine değinmek istiyorum. Tığ ile yaptığımız yine kolay ve çok şık bir örnek var. Motifli puf yapılışı. Bebek battaniyesinde kullandığımız bir modeli puf yapımında kullandık. Penye ipten puf örme şiş ile ördüğümüz çok güzel ve kullanışlı bir model. Bende evimde bir tane kullanıyorum. Bazen ayaklarımızı uzatıyoruz. Bazen oturuyoruz. Bazende kızım oyun oynuyor. Videolu pirinç örgü modeli puf yapımı ise çıtır çıtır duran kolay bir model.

Hasır İpten Puf Yapılışı

Jüt ipliği ile hasır iplik ile süper bir çalışma hazırladık. Dekoratif kumaşlarla, döşemelik kumaşlarla, kot kumaşlarla yapabileceğiniz bir model. Hasır ipten puf nasıl yapılır tüm aşamaları ile hazırladık. Yastığın içini elyaf ile doldurabilirsiniz. Veya boncuk strafor kullanabilirsiniz. Yapı marketlerde ve nette satışı mevcut. Yastığın çapı 50 cm. Hasır iple 52 cm çapında üst ve alt için parça hazırlayacağız. Kumaştan ise 52 cm çap olarak 2 adet parça ve 81,5 x 24 cm ebatlarında ise 2 parça keseceğiz. Parçalar hazırsa pufumuzu yapmaya başlayalım.

Hasır iple dikiş makinesi kullanarak aşağıdaki gibi 2 adet parça dikelim.

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır?

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 1

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 2

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 3

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 4

Şimdi kumaşlarımızla pufumuzun iç kısmını hazırlayalım. Parçaları birleştirelim ve içini elyaf veya straforla dolduralım.

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 5

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 6

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 7

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 8

Kumaş pufun altına ve üstüne hasır kapakları örtelim. Ve dikmeye başlayalım.

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 9

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 10

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 11

Pufumuzu, kendi ellerimizle yaptığımız pufu keyifle kullanalım.

Hasır İpten Puf Nasıl Yapılır? 12

Kaynak : https://blog.buttinette.com/naehen/sitzpouf-mit-jutegarn/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler