Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Antep Fıstığı Kabuklarıyla Neler Yapılır?

Artık yediğimiz Antep fıstıklarının kabuklarını atmıyoruz. Şahane kendin yap projelerinde kullanıyoruz. Sizlere birbirinden güzel ev dekorasyonunda kullanacağımız hediyelik fikirler olarak düşüneceğimiz projelerin yapılışını hazırladık. Hepsinde fıstık kabuklarını kullanıyoruz. Fıstık kabuklarından neler yapılır hep birlikte öğreneceğiz. Daha sonra beğendiğimiz projeleri yapmaya başlayacağız. Fıstık kabuklarından sukulent, fıstık kabuklarından kapı süsü, fıstık kabuklarından kar tanesi, fıstık kabuklarından mandala gibi aklımıza gelmeyen projeleri birlikte inceleyeceğiz. Aynı zamanda sukulent yapılışını ve fıstık kabuklarından bileklik yapılışını öğreneceğiz. Bilekliklerimizi ise fıstık kabuklarından uğur böceği olarak yapıyoruz. Dekorasyonda kullanacağımız birbirinden harika projeler hazırladık. Antep fıstığı kabuklarıyla neler yapılır geçmeden önce daha önce yaptığımız projelere bir göz atalım.

Antep Fıstığı Kabuklarıyla Neler Yapılır?

Geri dönüşüm projelerinde birçok malzemeyi kullanabilirsiniz. Plastik şişeler, peynir kutuları, yoğurt kapları, saksılar, gazeteler, eski dergiler, eski CDler. Mesela eski CDlerle çok güzel kapı süsleri, duvar süsleri yapabilirsiniz. En güzel örneğin detaylarına ise eski cdden kuşlu duvar süsü yapılışından bulabilirsiniz. Sazlıkları, mısır kabuklarını sepet yapımında kullanabilirsiniz. Örneğin sazlıklardan sepet nasıl yapılır sizlere fikir verecek projelerden. Gelelim şimdi yeni fikirlerden oluşan fıstık kabuğundan etkinliklere göz atalım.

Antep Fıstığı Kabuklarıyla Neler Yapılır? 1

Antep Fıstığı Kabuğuyla Yapılan Etkinlikler

Bileklikler, kolyeler, halhallar, küpeler… Çiçekler, laleler, sukulentler… Kapı süsleri, duvar süsleri, cam şişe süslemeleri… Daha neler neler. Galeride fikir verecek en güzel modelleri bir araya topladık. İlk olarak 2 güzel video ile antep fıstığı kabuklarıyla neler yapılır anlatan içerikleri izleyelim.

Son olarak galeriye geçelim. 50 den fazla özenle yapılmış bizlerin de yapacağı projelere göz atalım. Bu güzel modelleri tatil günlerinde çocuklarımızla birlikte de yapabiliriz. Kolay modelleri okullarda sınıf içi etkinlikler olarak da yapabiliriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler