Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sazlıklardan Sepet Nasıl Yapılır?

Göl kenarlarında sıkça gördüğümüz sazlıklardan, kamışlardan sepetler yapıyoruz. Aynı örme tekniğiyle amerikan servis modelleri, bardak altlıkları çeşit çeşit sepet modelleri yapabilirsiniz. 2 farklı modelde sazlıklardan sepet nasıl yapılır detaylarıyla öğreneceğiz. Daha sonra bu tekniklerle göl kenarına gittiğimizde sazlıkları toplayıp sepetler yapacağız. Dekoratif sepet modelleri evinize şıklık katacak.

Sazlıklardan Sepet Nasıl Yapılır? 2

Sazlıklardan sepet modellerine, kamıştan sepet modellerine geçmeden önce daha önce yaptığımız sepetlere bir göz atacağız. Kullanmadığınız çamaşır sepetlerini değerlendirerek yeni sepetler yapabilirsiniz. Eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız eski çamaşır sepetini değerlendirme içeriğimize göz atabilirler. Mısır kabuklarından da sepet yapıyoruz. Tam mısır zamanı gelince kabuklarını atmayalım en güzel sepet modellerini yapalım. Eğer nasıl yapıldığını merak ediyorsanız mısır kabuğundan sepet nasıl örülür inceleyebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan sepet yapımını da inceleyebilirsiniz. Hadi gelin şimdi sazlıklardan sepet nasıl yapılır öğrenmeye geçelim.

Sazlıktan Sepet Yapımı

Kamış yapraklarından sepet yapımı hazırladık. 2 farklı modelde sepet yapılışı hazırladık. Biri sepet diğeri bardak altlığı, supla modelleri veya nihale yapımı olarak kullanabilirsiniz. 2. modeli sepet tabanı olarak da kullanabilirsiniz.

İlk olarak sepet modellerimizin nasıl göründüğüne bakalım.

Sazlıklardan Sepet Nasıl Yapılır?

Sazlıklardan Sepet Nasıl Yapılır? 3

Sazlıklardan Sepet Nasıl Yapılır? 1

Muhteşem. Şimdi 2 güzel video ile bu güzel modellerin nasıl yapıldığını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler