Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mısır Kabuğundan Sepet Nasıl Örülür?

İki farklı modelde sepet yapılışı hazırladık. Dekoratif sepet modellerini mısır koçanından örüyoruz. Örgü sepet modellerinde daha çok koton ipler, penye ip sepet modelleri, makrome sepet modelleri örmüştük. Rattan sepet modelleri yapmıştık. Kağıt ip sepet modelleri, hasır ip sepet modelleri örmüştük. Bugün ise mısır koçanını kullanarak sepetler örüyoruz. Mısır zamanı geldiğinde pazarlardan, marketlerden aldığımız mısırların koçanlarını atmıyor hemen sepet örmeye başlıyoruz. Bu içeriği mutlaka kaydedin zamanı geldiğinde kaydettiğiniz yerden çıkartıp anlatımı izleyerek sepetleri örmeye başlayabilirsiniz. Mısır kabuğundan sepet nasıl örülür birazdan öğreneceği.

Mısır Kabuğundan Sepet Nasıl Örülür? 2

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz sepetlerden bahsedeceğiz. Hasır ipten asma sepet yapılışı mutfak dekorasyonunda kullanacağınız modellerden. Kartondan hasır sepet yapımı hoşunuza gidecek kağıt ip, hasır ip kullanarak yapılan sepetlerden. Kolay dokuma sepet yapılışı yine kolaylıkla yapacağımız sepetlerden. Şimdi yine çok beğeneceğimiz severek öreceğimiz mısır koçanından sepet nasıl örülür öğrenelim.

Mısır Kabuğundan Sepet Yapılışı

İstediğiniz boyutlarda öreceğiniz ister kapaklı ister düz olarak öreceğiniz sepetlerden bir anlatım hazırladık. Bu güzel sepetleri mısır koçanı kullanarak örüyoruz. Mısır koçanından ördüğümüz sepeti tamamladığımızda rattan sepet gibi duruyor. Özellikle sunumlarınızda veya evinizde dekoratif amaçlı kullanabilirsiniz.

Mısır Kabuğundan Sepet Nasıl Örülür? 3

Mısır Kabuğundan Sepet Nasıl Örülür? 1

Mısır Kabuğundan Sepet Nasıl Örülür?

Mısır kabuklarını kurutalım. Saklayalım. Zamanı geldiğinde ıslatarak tekrar örebiliriz. Sepetleri tamamladık. Tıpkı yukarıdaki gibi duracak. O halde hemen anlatıma geçelim. Mısır kabuğundan sepet nasıl yapılır öğrenelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler