Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İp Sanatı Nasıl Yapılır?

İp sanatı nasıl yapılır resimlerle ve videolu anlatımla örneklerini hazırladık. Tahta parçalar üzerine yapılmış örnekleri daha önce görmüştük. Şimdi ip satanının kanvas tabloya uyarlanmış halini görelim. Kanvas tabloları kırtasiyelerde, hobi marketlerde, büyük yapı marketlerde ve nette bulabilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda kanvas tablolar alarak ip satanı şablonları uygulaması yapabilirsiniz. Hobi dünyasına ait dekorasyonda kullanılacak harika çalışmalar, kendin yap projeleri yapabilirsiniz. Çocuklarınıza da hazırlayabilir onların etkinlik olarak odaları için tablolar yapmasını isteyebilirsiniz. String art çalışmalarından çocuklarınızın sevdiği hayvanlar, isimleri, çiçek desenleri, kaktüs desenleri gibi çalışmalar yapabilir ve odalarında kendi yaptıkları ip sanatı tabloları asarak kullanabilirsiniz. Eminim çocuklarınız çok mutlu olacaktır. Filografi örnekleri basit modeller sınıf içi etkinlikleri, okul öncesi etkinlikleri olarak da yapılabilir. Küçük çocuklarda ebeveynler yanında olmak kaydıyla denenebilir. Şimdi kısaca resimlerle ip sanatı nasıl yapılır değinelim.

İp ve Çiviyle Tablo

Bir tablo yapıyoruz. Bu tablodan yola çıkarak sizde hayal gücünüzü kullanarak kendiniz için dekorasyon fikirleri, çalışmaları yapabilirsiniz. İhtiyacımız olan malzemeler çekiç, çivi, şablon, tahta ve ip. Daha sonra istediğimiz modeli çalışabiliriz. Çocuklarımızın isimlerini, baş harflerini yazabiliriz.

Beğendiğiniz şablonları netten bulup yazıcıdan çıktı alarak yapabilirsiniz. Çiviler arası 1 cm boşluk bırakarak aşağıdaki adımları takip ederek süper çalışmalar yapabilirsiniz. İp sanatı nasıl yapılır resimli olarak inceleyelim.

İp Sanatı Nasıl Yapılır?

İp Sanatı Nasıl Yapılır 3

İp Sanatı Nasıl Yapılır 4

İp Sanatı Nasıl Yapılır 2

İp Sanatı Nasıl Yapılır 5

İp Sanatı Nasıl Yapılır 6

İp Sanatı Nasıl Yapılır? 1

İp Sanatı Nasıl Yapılır 1

İp Sanatı Nasıl Yapılır

Resimlerle nasıl yapıldığını gördük. Güzel bir çalışma ile şimdi de kısa bir video ile yapılışını inceleyelim. Evinize şıklık katacak, hediyelik fikirler olarak da hazırlayabileceğiniz süper bir çalışma. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler