Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Filografi Örnekleri

Her biri o kadar güzel ki. Filografi sanatı ile ilgili sizlere çok güzel modeller hazırladık. Çivili tablo yapımı ile ilgilenenler için çok güzel modeller. Yapan arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşım yapıyoruz. Kendin yap projeleri arasına alacağınız muhteşem fikirler, tablolar var galeride. Çocuklarınızın odası için, salon, mutfak dekorasyonları için, yani kısacası evinizin her köşesi için yapacağınız muhteşem bir proje. Ev dekorasyonu ile ilgileniyor ve farklı projeler arıyorsanız süper bir fikir. Dekorasyon fikirleri ile ilgilenenler kokulu taş modelleri ile ve quilling çalışmaları ile ilgili ürünler yapıp kullanabilirler.

Filografi Örgü Teknikleri

Filografi örgü teknikleri kullanılarak yapılmış farklı şekillerde, tarzlarda, modellerde birçok çalışma göreceksiniz. Çiviler ve ipin dansı diyebiliriz. Tel kullanılarak yapılan çalışmalarda var ama biz sizlere ip ile yapılan çalışmaları hazırladık. Filografi nasıl yapılır sizlere daha önce bahsetmiştik. Yazının içinde aradığınız birçok soruya cevap bulabilirsiniz. Filografi çivisi nasıl çakılır, çiviye ip sarma nasıl yapılır hepsini görebilirsiniz. Önce şablonu yazıcıdan çıktı olarak alıyoruz. Yapmak istediğimiz ahşabın üzerine yapıştırıyoruz. Ve başlıyoruz çivileri çakmaya. Daha sonra şablonu çıkartıp ip sarmaya başlıyoruz.

Şimdi sizleri bu şekilde sarma tekniği ile yapılmış çok güzel pano modellerini göstereceğiz. Sizde beğendiğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Ben çok beğendim tüm modelleri. Kızımla birlikte bir kalp yapmak istiyorum onun odası için. Hem bu sayede birlikte etkinlik de yapmış olacağız. Bir taşla iki kuş. Lafı fazla uzatmadan sizlere muhteşem tabloları gösterelim.

Kaynak : https://tr.pinterest.com/pin/355573333061677546/

Benzer İçerikler
6 thoughts on “Filografi Örnekleri”
 1. poyraz dedi ki:

  merhaba bu filografi örneklerinde hangi ipi kullandınız

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Modeller bize ait değildir. Tel, ince pamuklu ipler gibi çok çeşitli malzemeler kullanılabiliyor.

 2. Gülşah dedi ki:

  Merhba ahşabı nerden aldınız

  1. Ayşe dedi ki:

   Merhaba, büyük yapı marketlerde bulunmaktadır.

 3. Yunus dedi ki:

  Ip olarak ne kullanılabilir?

  1. Melek dedi ki:

   İnce nakış ipleri kullanabilirsiniz. Oya ipleri kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler