Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balkonda Bahçecilik Fikirleri

Balkonlarımızda, saksılarda birçok meyve ve sebzeyi yetiştirebiliriz. Yeterli büyüklükte saksılar hazırlayarak domatesler, salatalıklar, patlıcanlar, karpuzlar yetiştirebiliriz. Balkonda bahçecilik fikirleri üzerine hazırladığımız galeri bizlere fikir verecek. Sevdiğimiz yeşillikleri balkonda saksılarda yetiştirebiliriz. Pet şişelerden, çuvallardan, paletlerden, yağmur oluklarından saksılar hazırlayıp içinde sebze ve yeşillik yetiştirebiliriz. Organik bahçecilik fikirleri büyük – küçük tüm balkonlarda uygulanabilir. Daha önce yayınladığımız içerikler arasında saksıda yetişen en iyi 8 sebzeden bahsetmiştik. Balkon bahçeciliğine başlamadan önce inceleyebilirsiniz. Kış mevsiminde de balkonda sebzeler yetiştirebiliriz. Kışın balkonda yetişine sebzeleri inceleyebilir fikir edinebilirsiniz. Balkonlar dışında hobi bahçeniz, evinizde bahçeniz varsa, memleketinizde, bulunduğunuz şehirde bahçeniz varsa küçük bile olsa bahçeleri iyi bir düzenleme ile çok verim elde edebilirsiniz. Sebze bahçesi nasıl düzenlenir daha önce paylaştığımız içerikler arasında bulabilirsiniz.

Balkonda Sebze Yetiştirme Fikirleri

Kocaman bir bahçesi olan şanslı insanlardan değilseniz bir bahçıvan olmayacağımız anlatına gelmez. Evimizin balkonlarında, teraslarda, küçük balkonlarda bahçıvanlık yapabiliriz. Aklımıza gelebilecek balkonda bahçecilik fikirlerine dair galeri hazırladık. En küçük alanlarda bile uygulayabileceğimiz bize ilham verecek projeler var.  Paletleri çiçeklerimiz için sebze yetiştirmek için kullanabiliriz. Bezlerden, keçelerden yapılmış hazır saksıları kullanabiliriz.

Balkonlarımızda sevdiğimiz yeşillikleri sevdiğimiz sebzeleri yetiştirebiliriz. Domatesler, salatalıklar, maydanozlar, marullar… Ne istersek yetiştirebiliriz. Şimdi bizlere sevdiğimiz sebzeleri nasıl yetiştirebiliriz, dar alanları nasıl verimli kullanabiliriz inceleyelim.

Kaynak : https://gardeningsoul.com/gardening-without-a-garden-11-clever-ideas-for-your-patio-or-balcony/

https://www.bobvila.com/slideshow/10-brilliant-balcony-garden-ideas-579894

www.gardeningsoul.com/how-to-reuse-buckets-in-your-garden-14-bucket-gardening-ideas/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler