Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hasır Lamba Yapımı

Evinizin her köşesinde kullanacağınız dekorasyonunuza canlılık katacak bir kendin yap projesi hazırladık. Hasırı ve abajur telini yapı marketlerde bulabilirsiniz. Yine nette de satış yapan siteler mevcut. Dekorasyonlarınıza uygun işlemelerle, hasır, ponpon gibi süslemelerle, dantel örnekleri ile süsleyerek hasır lamba yapımı için kendi tarzınıza uygun çalışmalar yapabilirsiniz. İğne ve yünlerle hasır deliklerden geçerek lambalar yapabilirsiniz. Değişik olarak bir zamanlar ipten lamba yapımı çok trenddi. Cam kavanozdan lamba yapımı çalışmaları yapabilirsiniz. Makromeden lamba modelleri yapabilirsiniz. Yine hazır abajur teli alıp üzerine dantellerle, makrome ipleri ile lambalar örebilirsiniz. Kullanmadığınız dantelleri değerlendirerek lamba yapımında kullanabilirsiniz. Hasır lamba yapımı aşamalarına geçelim. Ve evimiz için kendi ellerimizle şık bir lamba yapalım.

Basit Lamba Yapımı

Bu küçük masa lambasını yapmak çok basit. Her yere taşıyabilir istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Hasır lamba yapımı için sadece zaman ayırmanız yeterli. Sizde yaratıcılığınızı kullanarak farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Süslemek için birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Dekorasyon dünyasında bir eskiye dönüş var. O yüzde hasır kullanıyoruz. Kendi ellerinizle yaptığınız baş ucu lambasını çok seveceksiniz. Evde abajur yapımı malzemeleri olarak çeşitli renklerde ipler, yün iğnesi abajur teli, hasır, makas, kablolu duy takımı kullanacağız.

Önce abajur telinin etrafına hasırı geçiriyor ve dikiş diker gibi birleştiriyoruz. Daha sonra hasırın üzerini renkli iplerimizle süslüyoruz. Duy takımını yerleştirip kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Hasır Lamba Yapımı 4

Oldukça basit bir proje. Hasır lamba yapımını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kendinize özel lambalar yapabilirsiniz. Artık lambamızı istediğimiz yerde kullanabiliriz.

Hasır Lamba Yapımı

Hasır Lamba Yapımı 1

Hasır Lamba Yapımı 2

Hasır Lamba Yapımı 3

Kaynak : http://mamieboude.com/lampe-en-cannage-diy/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler