Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İp Sanatı Şablonları

Hobi dünyasına ait harika çalışmalardan ip sanatı şablonları hazırladık sizlere. İhtiyacınız olan çivi, ahşap parçalar ve ip. Daha sonra belirlediğiniz bir desen üzerine ip sanatı şablonlarını uygulayarak çalışmak. Çocuklarınız ile birlikte yapabileceğiniz çok güzel bir etkinlik. Siz çivili kasnağı yapabilirsiniz. Çocuklarınıza ip verip kendilerinin istediği gibi ip sanatını yapmasını isteyebilirsiniz. Daha önce sizlere dıy, çivi işi kar tanesi pano yapımından bahsetmiştik. Orada adım adım ip sanatı şablonlarının nasıl uygulandığını görebilirsiniz. Ve istediğiniz desenlerde ev dekorasyonunuz için çalışmalar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın isimlerini yazabilirsiniz. Bebek odaları için harika dekorasyon ürünü olacaktır. Filografi örneklerinden anahtarlıklar yapabilirsiniz. Sevdiğiniz çiçeklerin şablonlarını yapabilirsiniz. Cam kavanoz şekli verip içine yapay çiçekler, kuru çiçekler yerleştirebilirsiniz. Kuru ağaç dallarına sanatı icra edebilirsiniz. Kapı süsleri yapabilirsiniz. Sonsuzluk yapıp eşinizin ve kendinizi baş harflerini yapabilirsiniz. İp sanatı şablonları uygulanmış örnekleri görelim.

Çiviye İp Sarma Sanatı

Çiviye ip sarma sanatı ile yapılmış harika modeller var galeride. İp sanatı şablonları ile çalışılmış süper modeller. Geyikler, oklar, çiçekli çalışmalar, isim yazılı çalışmalar gibi sizlere fikir verecek modeller var. Bazı modellerin yapılışı da mevcut. Şimdi kısaca ip sanatı nasıl yapılır ona değinelim.

İp sanatı şablonlarında hangi deseni yapmaya karar verdikten sonra nasıl bir zemin üzerine çalışacağımıza karar verelim. Kanvas tablolar, kuru ağaç dalları, kütükler, çeşitli tahtalar kullanabiliriz. Daha sonra şablonu zemin üzerine koyarak küçük çivileri desene göre belli aralıklarla çakmaya başlayalım. 1 -2 cm boşluk yeterli olacaktır. Tüm çivileri çaktıktan sonra kağıdı yani şablonu alabiliriz. Örgü ipleri ile, nakış ipleri ile, pamuklu iplerle çivilerin etrafını sarmaya başlayalım.

Kısa bir video izleyelim ip sanatı şablonlarının uygulamasına dair.

 

Ve şimdi birbirinden güzel çalışmaları inceleyelim.

Kaynak : http://www.architectureartdesigns.com/30-creative-diy-string-art-ideas/
https://homebnc.com/best-string-art-projects-ideas/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler