Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Duvar Süsü

Örgü duvar süsünden sizlere fikir verecek bir çalışma hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek için birçok proje paylaşıyoruz. Birçok örgü örüyoruz ve artık iplerimiz çok oluyor. Onlarda atıl olarak bir köşede duruyor. Hem o atıllıktan kurtulmak hemde güzel çalışmalar yapmak için sizlere fikirler hazırlıyoruz. Örgü duvar süsü yapılışı da böyle bir fikir. Örgü motiflerle kendinize çok güzel kasnakta süsler yapabilirsiniz. Tüyler, yapraklar, boncuklar ekleyerek süslerinizi daha şık hale çevirebilirsiniz. Örgü duvar süsü yapılışını tam açıklaması yok. Ama bildiğimiz tekniklerden oluşuyor. Aynı modeli yapmak isterseniz fotoğrafa bakarak modeli çıkartabilirsiniz. Yada farklı bir çalışmada kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü olarak yapmayı istediğim çalışmalardan biri örgü duvar süsü çiçek yapılışı. Örgü modellerinizi, kıyafetlerinizi süslemede de kullanabilirsiniz. Kalpli örgü duvar süsü yapılışı ise renk renk örülerek bebek battaniyesinde de kullanılabilir, bebek hırka modellerinde, yelek modellerinde ve örgü çanta modellerinde de kullanılabilir. Duvar süslerini örgü iplerinden değil makrome iplerinden de yapabilirsiniz. Makrome duvar süsleri modellerinde çok güzel tasarımlar yapıyorlar. Şimdi de renkli iplerle hazırlanmış güzel bir modelin detaylarını inceleyelim.

Tığ İşi Duvar Süsü Modelleri

Renkli boncuk, renkli iplerle yaptığımız harika bir çalışma. Elinizde olan dantelleri, motifleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Örgü duvar süsü için aşağıdaki gibi bir motif kullanıyoruz.

Örgü Duvar Süsü 3

Motifimize uygun bir kasnak alıyoruz. Kasnağın etrafını sık iğne ile dolanıyoruz. Daha sonra motifi kasnağa ekliyoruz. Renkli boncuklarla süslemeler yapıyoruz.

Örgü Duvar Süsü

Ve kasnağımızı, süsümüzü istediğimiz yerde kullanıyoruz. Örgü duvar süsü bitti. Ve harika oldu.

Örgü Duvar Süsü 4

Örgü Duvar Süsü 2

Örgü Duvar Süsü 1

Kaynak : https://www.craftkitchen.nl/blog/188/dromenvanger

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler