Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pervane Örgü Modeli Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden motif motif duran ama ip koparmadan ördüğümüz bir modelin yapılışını hazırladık. Pervane örgü modeli yapılışı. Örgü şal modelleri, dantel runner modelleri, örgü paspas modelleri, yazlık örgü modelleri, örgü yelekler örebileceğiniz çok hoş bir örnek. Bu modelde yelek örmek istediğinizde farklı tığ işi örneklerle de birleştirebilirsiniz. Üst kısmı trabzanlı alt kısımları pervane örgü modeli yapılışıyla örebilirsiniz. Modelin özellikle ip koparılmadan örülmesi işimizi biraz daha kolaylaştıracak. İp saklamak yeni ipi eklemekle uğraşmadan bütün olarak örüp ilerleyeceğiz.

Bu paragrafta birkaç örgü modellerinden bahsedelim. Şal olarak ördüğümüz ve yine ip koparmadan ördüğümüz örneklerden. Mesela şal olarak ördüğümüz rüzgar gülü örgü şal yapılışı çok beğeneceğiniz örmekten vazgeçmeyeceğiniz modellerden. Yine rüzgar gülünü andıran üçgen örgü şal modelleri olarak ördüğümüz kolay şal modeli yapılışını da incelemeden geçmeyin. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yeni örgü modellerinden pervane örgü modeli yapılışının anlatımını öğrenelim.

Pervane Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Yeni örgü modellerinden bir anlatımla devam ediyoruz. Tığla ve pamuklu iple örülmüş pervaneyi andıran, rüzgar gülünü andıran çok hoş bir model. Şal, runner gibi birçok modelde kullanabiliriz. Yakışacaktır. Sizce bu güzel örnekten farklı neler örülebilir. Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Pervane Örgü Modeli Yapılışı 1

Pervane Örgü Modeli Yapılışı 2

Pervane Örgü Modeli Yapılışı

Pervane örgü modeli yapılışını tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. O halde hemen anlatıma geçelim ve nasıl örüldüğünü öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler