Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Taşlı Broş Yapımı

Boncuklarla harika bir broş yapıyoruz. El yapımı broş modelleri, boncuklu broş modellerini seviyorsanız elinizde malzemeleriniz varsa veya etrafınızdan temin edebiliyorsanız işte sizlere fikir verecek bir çalışma. Çeşitli boncuk ve pullarla bu modelden yola çıkarak çok daha güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Kolye modelleri yapabilirsiniz. Kıyafetlerinize süslemeler yapabilirsiniz. El yapımı broş modellerinde sadece boncukları değil, düğmeleri, kurdeleleri, nakış ipliklerini kullanabilirsiniz. Kurutulmuş çiçekler, fındık kabukları gibi yemişler de kullanabilirsiniz. Boncuklarla dikerek yaptığımız broşlara örnek sayacak olursak boncuktan kelebek broş yapımı da süper bir örnek. İlk yayınladığımızda bu tarz modelleri hep yurt dışında örneklerini görüyordum. Artık bizden sonra Türkiye’de de yapan birçok kişi olduğunu görmek çok güzel. Boncukla broş yapımı için sevdiğiniz figürler, çeşitli yaprak modelleri desenleri yapabilirsiniz.

Yaka İğnesi Nasıl Yapılır?

Pullar, çeşitli renk ve boyutlarda boncuklar, taşlar… Ve bu boncuklarla yapılmış harika bir broş. Taşlı broş yapımı adımlarını birazdan fotoğraflarla göreceğiz. Ve yapacağımız çalışmalarda bu tekniği kullanacağız. Keçe üzerine boncuk işleme broş Türkiye’de ilk defa bizde gördüğünüz modellerden. Ve şimdi her yerde görebilirsiniz. Yaparken sizi rahatlatacak stresten kurtaracak bir çalışma. Malzeme listesi ve daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Taşlı broş yapımına önce yapacağımız desene karar verelim. Daha sonra kullanacağımız boncuklara, pullara karar verelim. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek broşu takip edelim.

Broşumuz bitti. Muhteşem oldu.

Taşlı Broş Yapımı 37

Taşlı Broş Yapımı 8

Taşlı Broş Yapımı 34

Taşlı Broş Yapımı 23

Kaynak: https://www.livemaster.ru/topic/2821481-masterim-brosh-tsvetok-flower-of-the-universe

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler