Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bez Ayakkabı Nasıl Boyanır?

Daha önce ayakkabı gıcırtısı nasıl geçer sorusuna cevap bulmuştuk. Şimdide bez ayakkabı nasıl boyanır onu inceleyelim. Düz beyaz ayakkabınızı renklendirmek ister misiniz. Nasıl renklendireceğiz dediğinizi duyuyorum. Farklı iki renkte sıvı  veya toz kumaş boyası, ılık su, eldiven, eldiven , fırça, maskeleme bandı, siyah kumaş boya.

Düz Beyaz Ayakkabı Boyama Tekniği

Yukarıda sizlere malzeme listemizi saymıştık. Malzemeler hazır ise başlayabiliriz.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış 4

Boyama işlemine başlamadan önce ayakkabılarımızı normal suda ıslatalım. Ve eldiven giymeyi unutmayalım. Yoksa ellerimizi de boyamış oluruz. Ilık su ile plastik kabın yarısını dolduralım. İçine 2 çorba kaşığı tuz ilave edelim. İyice karıştıralım. Başlangıç aşamasında boyadan az miktarda ekleyelim. Örnek bir kumaş parçası alıp içine batıralım. Rengi siniz için iyi ise ayakkabıyı boyamaya geçebiliriz. Eğer boya yetersiz gelirse daha fazla boya ekleyebilirsiniz. Şimdi ayakkabıyı içine batırıp 15 dakika bekletelim.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış 6

Ayakkabıyı içine koyacağımız kabın ayakkabı için uygun olması gerekir. İçinde kaymaması gerekir. Tam şekilde oturttuğumuzda renk daha güzel geçecektir. Ayakkabının kabın içine iyice oturması için taşlar kullanabilirsiniz. Her 5 dakikada bir kontrol edin. Kayma olmasın.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış 2

Ayakkabının arka tarafı için istediğiniz rengi aynı şekilde hazırlayın. Ve aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Eğer isterseniz boyayı köpük fırça ile de uygulayabilirsiniz.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış 5

Berrak bir görünüm elde etmek için önce soğuk suda sonra ılık suda durulayınız. Üç ton boyalı ayakkabınız neredeyse hazır.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış 1

İsterseniz ayakkabıyı böyle bırakabilirsiniz. İsterseniz maskeleme bandı ile şeritler oluşturup aralarını boyayabilirsiniz.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış 3

Bu boyama işlemi oldukça zevkli. Siler düz beyaz ayakkabılarınızı renk renk boyayarak yeni ayakkabılar elde edebilirsiniz. Tuttuğunuz takımın renklerinden boyayıp taraftar ayakkabı yapabilirsiniz. Bu fikir çocuklarınızın çok hoşuna gidecektir.

DIY Üç Ton Boyalı Ayakkabı Yapılış

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Bez Ayakkabı Nasıl Boyanır?”
  1. Özge dedi ki:

    Taban kısmı boyanmadı mı nasıl temizlediniz

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Özge Hanım. Taban kısımlarını maskeleme bandı ile kaplayabilirsiniz aralarda hiç boşluk kalmayacak şekilde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler