Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Yapılabilecek Hobiler

Evde hobi ile para kazanmak isteyenler için evde yapılabilecek hobiler hakkında bir yazı hazırlamayı düşündük. Evde el emeklerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Severek yaptığınız işlerle para kazanabilirsiniz. Sevdiğiniz işleri yapabilirsiniz. Hem hobi ile ilgilenmiş olur hemde kazanca dönüştürmüş olursunuz. Kendimden bahsedecek olursak ben her türlü hobi ile ilgilenmeyi seviyorum. Beğendiğim bir evde hobi fikirlerini yapabileceğime inandıysam mutlaka denerim. Keyif aldıysam, o hobiyi sevdiysem yapmaya devam ederim.

 

Evde Yapılabilecek Hobiler

 

Amigurumi ile başlamıştım ben. Örgü örmeyi seviyorsanız hobi olarak amigurumi oyuncak modellerini deneyebilirsiniz. Ben çok seviyorum örmeyi. Ve amigurumileri örmek de ayrı bir keyif. Hem satış yaparak kazanç da sağlamış olursunuz. Önce ücretsiz tarifleri örerek başladım. Daha sonra kendim doğaçlama olarak model çıkartmaya başladım. Doğaçlama çalışmak daha keyifli. Daha sonra kokulu taş yapmaya karar verdim. Yeni yeni çıkıyordu yaptığımda. Şimdi birçok kişi tarafından yapılıyor. Tavsiye olarak kaliteli malzemeleri kullanmanızı öneririm. Ucuz ürünlerde geri dönüşler pek sağlanmıyor.

Evde yapılabilecek hobiler noktasında benim her zaman yaptığım iş önce kendi içime sinecek daha sonra satışını yapıyorum. Beğenmediysem tekrar tekrar yapıyorum. En güzeli olana kadar. Kokulu taş nasıl yapılır ve inceliklerini daha önce sizlerle ayrıntılı olarak paylaşmıştık. Kokulu taşa dair bildiğim her şeyi sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Yine evde hobi olarak kanaviçe etamin örneklerinden çalışmalar yapabilirsiniz. Panolar, kolyeler yapabilirsiniz. Ve birçok çalışma yapabilirsiniz. Runnerler, masa örtüleri, pike takımları … Hobi olarak evde yapılabilecek süsler yapabilirsiniz. Quilling yapabilirsiniz. Taş boyama modelleri yapabilirsiniz. Cam boyama, ahşap boyama yapabilirsiniz. İğne oyası modelleri yapabilirsiniz. Takı tasarımı modelleri ile ilgilenebilirsiniz. Bunlar benim ilgi duyduğum alanlar. Herkesin ilgi alanı farklıdır. İlgi alanınıza göre hobiler edinebilirsiniz. Örgü modellerini söylememe bile gerek yok. En güzel hobi ve bir terapi.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler